Dziś mamy 27 listopada 2021, sobota, imieniny obchodzą:

19 października 2021

Dali z siebie wszystko. Pływackie zawody w Wągrowcu

fot. Marcin Kuliński/Paweł Juszczak

fot. Marcin Kuliński/Paweł Juszczak

15 października 2021 r., liczna grupa uczniów# Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Nakle nad Notecią, udała się na zawody pływackie do Wągrowca, gdzie, jako szkoła reprezentowaliśmy także województwo kujawsko – pomorskie.

Całe zawody zostały podzielone na kilka kategorii wiekowych, co umożliwiło starty we wszystkich stylach na dystansie 25 m oraz 50 m. Dla większości Naszych podopiecznych była to pierwsza przygoda z wodnym ściganiem, co było widać po ogromnych emocjach, ale także świetnej zabawie. Nie wszyscy potrafią jeszcze zrozumieć formuły rozgrywania tego typu zawodów, ale na pewno była to dla nich cenna lekcja, która zaowocuję w przyszłości. Nasza reprezentacja składała się z 40 zawodników i zawodniczek. Zdobyte miejsca w swoich kategoriach wiekowych punktują w klasyfikacji jako cały zespół. Tego dnia rywalizowaliśmy z województwami: zachodniopomorskie, wielkopolskie oraz łódzkie. Przyznać należy, iż pływacy z „CZWÓRKI” spisali się znakomicie. Zdobyli mnóstwo medali, osiągnęli swoje pierwsze rezultaty, ale co najważniejsze pokazali, że potrafią się świetnie bawić i wzajemnie wspierać. Nadmienić należy, że wszystkie osoby startujące, uczęszczają do klas o profilu sportowym, gdzie pod okiem swoich trenerów, stawiają pierwsze kroki w środowisku pływackim. Nad całością zawodów czuwała komisja sędziowska, która sprawnie przeprowadziła zawody. Organizatorem zawodów było Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Wielkopolskie Zrzeszenie LZS w Poznaniu. Dla wszystkich uczestników przygotowany był posiłek, a najlepsi otrzymali medale i okolicznościowe puchary. Dziękujemy bardzo za pomoc nauczycielom wychowania fizycznego z ZSP 4 Nakło za świetne przygotowanie dzieci do zawodów.

Wyniki ukażą się niebawem na stronie Klubu.

Materiał: Paweł Juszczak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jesień nie musi być nudna. Jak Polacy spędzają wolny czas?

Aż 80% zapytanych Polaków przyznaje się, że# odczuwa jesienią spadek nastroju. Samopoczucie poprawiamy sobie głównie spędzając czas ze znajomymi, aktywnościami sportowymi, ale także większą ilością słodyczy. Wybierając obecnie rozrywki kierujemy się przede wszystkim potrzebą relaksu, chęcią utrzymania formy oraz rozwojem zainteresowań. Takie wnioski płyną z badania „Nastroje Polaków a formy spędzania czasu wolnego” zrealizowanego przez serwis Prezentmarzeń jesienią 2021 roku.

(czytaj więcej)
0

Jak wyglądają jesienne wydatki Polaków na rozrywkę? Znamy wyniki badania

Jesienny spadek nastroju poprawiamy sobie chętnie korzystając z# miejskich rozrywek i przyjemności. Niestety, aż 44% zapytanych Polaków deklaruje, że ma zbyt mały budżet na preferowaną formę rozrywki. Średnio, jak wynika z odpowiedzi 43% respondentów badania „Nastroje Polaków a formy spędzania czasu wolnego”, na aktywności w czasie wolnym wydajemy obecnie od 100 do 300 zł miesięcznie. Głównym kryterium wyboru atrakcji dla 43% Polaków jest cena.

(czytaj więcej)
0

Drogie zakupy bez planu częściej robią mężczyźni. Dzisiaj Black Friday

Czarny Piątek – dla jednych możliwość wyszukania# prawdziwych cenowych okazji, dla innych wysyp zakupowych pokus, a dla jeszcze innych chwyt marketingowy, tracący na atrakcyjności w zestawieniu z rzeczywistymi, codziennie oferowanymi cenami. Ale opierać się nawet pozornym okazjom nie jest łatwo. Z badania wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor wynika, że połowa ankietowanych nie jest wolna od skłonności do impulsywnych zakupów i to na spore sumy. Jednej piątej Polaków zdarza się co najmniej raz na kilka miesięcy wydać pod wpływem chwili aż 500 zł.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia dla Terytorialsów. Przygotowania do wsparcia działań straży granicznej!

W dniach od 22 do 26 listopada br. Centrum Szkolenia Wojsk Obrony# Terytorialnej w Toruniu realizowało kurs przygotowujący żołnierzy WOT do wsparcia straży granicznej w realizacji zadań w ochronie granicy państwowej. W kursie udział wzięło 19 Terytorialsów z różnych Brygad Obrony Terytorialnej.

(czytaj więcej)