Dziś mamy 23 lutego 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

09 listopada 2019

Czym skorupka za młodu..”. Mali patrioci z Wesołej Piątki

fot. Przedszkole Wesoła Piątka

fot. Przedszkole Wesoła Piątka

Patriotyzm, to trudne pojęcie. Dlatego już od najmłodszych lat warto oswajać dzieci z # tą tematyką. Listopadowe święta to dobra okazja.

W Wesołej Piątce tradycją stał się wyjazd na Cmentarz Ofiar Obozu Hitlerowskiego w Potulicach. Dzieci zapaliły znicze, pomodliły się oraz oddały hołd poległym.

W ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła Pamięta” nasze przedszkole po raz kolejny zorganizowało Przegląd Piosenki Patriotycznej.

8 listopada włączyliśmy się w ogólnopolską akcję „Szkoła Do Hymnu”, zainicjowaną przez MEN. Wszystkie przedszkolaki i nauczyciele w odświętnych strojach (z kotylionami i chorągiewkami) przedstawiły programy artystyczne o tematyce patriotycznej, a o godzinie 11:11 wspólnie odśpiewały cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.

Tego samego dnia dzieci poszły na Rynek, by pod Pomnikiem Wdzięczności Wojsku Polskiemu złożyć kwiaty, zapalić znicze i oddać hołd żołnierzom walczącym o wolną ojczyznę.

Widząc duże zaangażowanie dzieci oraz łatwość przyswajania trudnych treści serce rośnie!

materiał: Przedszkole Wesoła Piątka

Oceń artykuł: 3 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Elzab K10
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Budowa magazynów
Masaż leczniczy
Kalkulatory
od 6,90PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Kasy fiskalne Datecs
1414PLN PROMOCJAPLN
Nowoczesny styl
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Najsłodszy dzień w roku. Sprawdź propozycje przepisów na tłusty czwartek!

Pączki ziemniaczano-dyniowe, ruchańce drożdżowe, amoniaczki, pierniczki na różne #sposoby a może ciasto marchewkowe? Na naszej regionalnej Liście Produktów Tradycyjnych znajduje się już 18 wyrobów piekarniczych i cukierniczych. W tłusty czwartek warto sięgnąć do tradycyjnych przepisów i przygotować niektóre z tych słodkości.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)