Dziś mamy 18 listopada 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

09 listopada 2019

Czym skorupka za młodu..”. Mali patrioci z Wesołej Piątki

fot. Przedszkole Wesoła Piątka

fot. Przedszkole Wesoła Piątka

Patriotyzm, to trudne pojęcie. Dlatego już od najmłodszych lat warto oswajać dzieci z # tą tematyką. Listopadowe święta to dobra okazja.

W Wesołej Piątce tradycją stał się wyjazd na Cmentarz Ofiar Obozu Hitlerowskiego w Potulicach. Dzieci zapaliły znicze, pomodliły się oraz oddały hołd poległym.

W ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła Pamięta” nasze przedszkole po raz kolejny zorganizowało Przegląd Piosenki Patriotycznej.

8 listopada włączyliśmy się w ogólnopolską akcję „Szkoła Do Hymnu”, zainicjowaną przez MEN. Wszystkie przedszkolaki i nauczyciele w odświętnych strojach (z kotylionami i chorągiewkami) przedstawiły programy artystyczne o tematyce patriotycznej, a o godzinie 11:11 wspólnie odśpiewały cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.

Tego samego dnia dzieci poszły na Rynek, by pod Pomnikiem Wdzięczności Wojsku Polskiemu złożyć kwiaty, zapalić znicze i oddać hołd żołnierzom walczącym o wolną ojczyznę.

Widząc duże zaangażowanie dzieci oraz łatwość przyswajania trudnych treści serce rośnie!

materiał: Przedszkole Wesoła Piątka

Oceń artykuł: 3 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Elzab Jota E
sugerowana cena producenta: 1783,50PLN
Terminale płatnicze
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Meble kuchenne
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Meble systemowe w kolorze Biały Uni Mat / Biały Mat
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Mysz optyczna USB MT1091
19,90PLN
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)