Dziś mamy 27 czerwca 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

24 maja 2022

Czy warto zostać testerem oprogramowania?

fot. powierzone

fot. powierzone

Jednym z popularniejszych zawodów z# branży IT jest tester oprogramowania. Aktualnie rośnie zapotrzebowanie na to stanowisko, co wiąże się z gwałtownym rozwojem rynku nowoczesnych technologii. Warto wybrać tę specjalizację, aby rozpocząć karierę w IT.

Propozycje pracy dla testera oprogramowania

Ponieważ zawód testera oprogramowania cieszy się obecnie dużą popularnością, osoby zainteresowane tym stanowiskiem bez problemu mogą znaleźć dla siebie atrakcyjną posadę. Aby najlepiej się o tym przekonać, wystarczy wyszukać dostępne oferty za pośrednictwem portalu Pracuj.pl. Propozycje zatrudnienia są bardzo zróżnicowane, między innymi pod kątem trybu pracy. Znajdą coś dla siebie zarówno osoby zainteresowane stacjonarnym wykonywaniem obowiązków zawodowych, jak i zwolennicy zdalnego trybu. Warto podkreślić, że rynek jest otwarty także na początkujących testerów oprogramowania, co znacznie ułatwia rozpoczęcie kariery w tej branży.

Na czym polega praca testera oprogramowania?

Głównym zadaniem testera oprogramowania jest sprawdzanie, czy konkretna aplikacja lub oprogramowanie działa prawidłowo. Osoba na tym stanowisku odpowiada za przygotowywanie raportów w przypadku znalezienia ewentualnych błędów. Niewątpliwie kluczową cechą w tym zawodzie jest cierpliwość. Tester oprogramowania musi być przygotowany na wielogodzinną pracę polegającą na precyzyjnym sprawdzaniu każdego obszaru danej aplikacji. Zazwyczaj jego działania nie ograniczają się wyłącznie do tworzenia raportów, ale dodatkowo polegają na wskazywaniu rozwiązań, aby usunąć nieprawidłowości.

Kto sprawdzi się w zawodzie testera oprogramowania?

W profesji testera oprogramowania doskonale odnajdą się osoby komunikatywne. Osoba pracująca na tym stanowisku ma stały kontakt z innymi członkami zespołu deweloperskiego, którym niejednokrotnie musi tłumaczyć sporządzone przez siebie raporty. Dobry tester oprogramowania powinien być także przygotowany na poznawanie nowych technologii. W tej profesji chęć do doskonalenia swoich umiejętności jest priorytetem, ponieważ narzędzia wykorzystywane w testowaniu wciąż podlegają modyfikacjom.
Rozpocznij karierę na stanowisku testera oprogramowania i przekonaj się, dlaczego ten zawód jest postrzegany jako przyszłościowy. Niezbędne kompetencje możesz zdobyć na tematycznych kursach i szkoleniach.

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co robić w przypadku zatrucia? Jak go unikać?

Jak się zachować w przypadku zatrucia? Jak go unikać? Na co uważać, żeby niego nie doszło?

(czytaj więcej)
0

Nie masz jeszcze prezentu na Dzień Ojca? Zaserwuj alternatywny, bezmięsny obiad!

W ostatnim czasie świętowaliśmy już Dzień Matki i Dzień Dziecka# Teraz przychodzi w końcu pora na Dzień Ojca, który przypada na 23 czerwca. Podaruj swojemu Tacie wspólnie spędzony czas! Specjalnie z tej okazji mamy dla Ciebie propozycję na uroczyste menu w nieco alternatywnej, bezmięsnej odsłonie.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)