Dziś mamy 17 listopada 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

18 października 2019

Czy można ufać własnemu umysłowi? Jesienne spotkanie czytelniczek

W jesienne popołudnie 17 października w bibliotece w Paterku spotkały się czytelniczki, by podyskutować o książce angielskiej pisarki B.A. Paris „Na skraju załamania”.

Czasem najbliższe osoby to te, których należy się bać. Głuche telefony, rzekoma niepamięć i ciągłe poczucie winy doprowadzają do załamania nerwowego głównej bohaterki. Książka na początku raczej nie zapowiada wartkiej akcji, a raczej walkę z własnym sumieniem głównej postaci, która  nie radzi sobie z poczuciem winy. W konsekwencji okazuje się jednak ciekawa  oraz przynosi zaskakujący i niespodziewany finał.
Thriller psychologiczny z którym przyszło się zmierzyć klubowiczkom DKK to wciągającą lektura warta polecenia.

Kolejne spotkanie DKK w Paterku odbędzie się 21 listopada o godzinie 16:00. Omawiać będziemy książkę pt. „Długa droga do domu”  Joanny Jax.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki

Materiał: Katarzyna Hass PiMBP wNakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)