Dziś mamy 6 lipca 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

06 kwietnia 2020

Czy mieszkańcy przestrzegają obostrzeń? Policja sprawdza

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Policjanci z Nakła wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskich i Straży Gminnej #działającymi na terenie powiatu nakielskiego prowadzą działania, które mają na celu sprawdzanie, jak mieszkańcy przestrzegają obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią.

W związku z wprowadzonymi obostrzeniami mającymi na celu zminimalizowanie rozprzestrzeniania się pandemii, mundurowi powiatu nakielskiego nieustannie kontrolują miasta i wsie w powiecie nakielskim. Do działań mających na celu jak najlepsze dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu włączyli się także funkcjonariusze Straży Miejskiej z Nakła i Mroczy oraz Straży Gminnej z Sadek.

Podczas wspólnych patroli mundurowi sprawdzają czy zamknięte są placówki usługowe oferujące usługi fryzjerskie i kosmetyczne. Kontrolują parki, place zabaw, siłownie zlokalizowane na świeżym powietrzu. Zwracają również uwagę na to, w jaki sposób klienci oczekują w kolejkach przez sklepami, czy zachowują pomiędzy sobą wymagany odstęp oraz, czy nie dochodzi do zakłóceń ładu i porządku publicznego.

Szczególna uwaga zwracana jest też na młodzież, która zgodnie z wprowadzonym obostrzeniami nie może przemieszczać się po ulicach bez osoby dorosłej. Prowadzone działania mają na celu ochronę zdrowia obywateli.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Autorka nire wyraża zgody na komentowanie.

Oceń artykuł: 11 28

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)