Dziś mamy 1 czerwca 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

22 maja 2020

Czwarty etap odmrażania gospodarki tuz tuż. Wrócą eventy, śluby i parki rozrywki

fot. MR

fot. MR

Ministerstwo Rozwoju prowadzi konsultacje ws. wytycznych dla branż, które czekają na #odmrożenie, m.in. eventowej, ślubnej oraz z właścicielami parków rozrywki. Zakończyliśmy już rozmowy ws. wytycznych dotyczących funkcjonowania – po odmrożeniu – salonów piercingu i tatuażu oraz solariów.

Po ubiegłotygodniowym uruchomieniu branży gastronomicznej i branży beauty, przygotowujemy się do kolejnego etapu odmrażania polskiej gospodarki. Zależy nam na tym, aby przedsiębiorcy i pracownicy z tych sektorów biznesu, które do tej pory ponosiły największe straty w wyniku pandemii koronawirusa, możliwie szybko wrócili do swojej pracy. W tym celu już od kilku dni prowadzimy rozmowy z przedstawicielami branży eventowej, ślubnej i rozrywkowej. Za nami również uzgodnienia wytycznych dotyczących funkcjonowania m.in. salonów piercingu i tatuażu oraz solariów – podkreśla wiceminister rozwoju Olga Ewa Semeniuk.

Nowa normalność

Od kilkunastu tygodni Ministerstwo Rozwoju, we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia oraz przedstawicielami branż i ekspertami, sukcesywnie przygotowuje wytyczne dla w sumie ok. 40 branż, których funkcjonowanie zamrożono w związku z pandemią koronawirusa.

Wytyczne określają, w jaki sposób będzie można bezpiecznie świadczyć te usługi oraz z nich korzystać już w czasie tzw. nowej normalności. Dzięki nim, do tej pory - w nowym rygorze sanitarnym - swoją działalność wznowiły już:

od  4 maja: biblioteki, galerie i centra handlowe, branża hotelarska, usługi fizjoterapeutyczne;

od 18 maja: salony fryzjerskie i kosmetyczne, usługi gastronomiczne.

Materiał: Ministerstwo Rozwoju

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (0)

  Jol, w dniu 22-05-2020 16:32:24 napisał:

  Ratusz musi zarobić na ludziach. Parkingi płatne, przystan coraz bardziej droższa ze sprzętem do wypożyczenia normalnie kpina

  odpowiedz

  • -1 (1)

  Nowy ład, w dniu 24-05-2020 06:40:05 napisał:

  Chorych, w połowie marca, w Polsce oficjalnie ogłoszono kilkoro i zamknięto - ograniczono co się dało ograniczyć sukcesywnie na max. Obecnie ponad 300 dziennie osób w Polsce zapada na covid -19 dziennie i poluzowanie w kontaktach sukcesywnie na max, a nawet na wyrost, . Czy słusznie? Covid -19 to nie ptasia czy świńska grypka. W takiej sytuacji trudno o dobre rozwiązania. Dziwi jednak bezkarność "nadzianych" i ich popleczników pociąganych za sznureczki między innymi w sieci fundacji od globalnego rządzenia i globalnego budowania nowego "ładu" przez kilku wariatów od depopulacji i zniewolenia ludzkości ale praworządnego zniewolenia. Wszystko dobrze zorganizowane i pod pełną kontrolą nawet wybory w małej Polsce ustawiają, ze kogo nie wybierzesz będzie po ichni myśleniu. Kiedy ( i czy kiedyś będzie nam to dane ?) wybierzemy Polaków myślących po Polsku

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Prawda Nieprawda, w dniu 24-05-2020 08:28:15 napisał:

  Oglądaj na Y ..Czy to może być prawdą ??? - Rafał też jest słupem, tylko bardziej samodzielnym niż Kidawa". Kto za nim stoi?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble na wymiar: szafy przesuwne
Narożnik z funkcją spania, 6 kolorów do wyboru
Meble kuchenne
Kasy fiskalne Datecs
1200PLN PROMOCJAPLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Sprzedaż opon
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
MEBLE PIOTR PASIEKA
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)