Dziś mamy 26 stycznia 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

06 września 2019

Czekają na kanalizację od kilku lat. Czy się doczekają?

fot. archiwum

fot. archiwum

Aż trudno uwierzyć, że w samym Nakle istnieje jeszcze sporo miejsc, gdzie nadal nie ma kanalizacji sanitarnej.# Doskonałym tego przykładem są ulice Piaskowa oraz Drzymały w Nakle. Mieszkańcy tych ulic na kanalizację czekają już od kilkudziesięciu lat.

W odróżnieniu od szamb kanalizacja sanitarna działa w taki sposób, że ścieki nie są przetrzymywane i nie zagniwają, a trafiają w bezpieczny dla środowiska sposób do oczyszczalni ścieków. Wydawać by się mogło, że w obecnych czasach osoby mieszkające w zwartych zabudowach, szczególnie w miastach nie powinny mieć z tym problemów. Jak pokazuje rzeczywistość, wygląda to nieco inaczej. W gminie Nakło w wielu miejscach kanalizacji nie ma wcale, a w niektórych funkcjonują jeszcze te budowane przez Niemców.

Plany są, ale konkretnych dat brak
Jak udało nam się dowiedzieć KPWiK ma w swoich planach rozpoczęcie budowy kanalizacji na ul. Piaskowej oraz ul. Drzymały. Ale prace planują rozpocząć po zakończeniu modernizacji infrastruktury technicznej ul. Długiej, której przebudowa jeszcze się nie rozpoczęła. A więc wszystko wskazuje na to że mieszkańcom ul. Drzymały i ul. Piaskowej, przyjdzie jeszcze poczekać na kanalizację. Szacowany koszt budowy kanalizacji na ul. Drzymały i ul. Piaskowej to ok. 900 tys. zł.

Oceń artykuł: 0 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (10) Zgłoś naruszenie zasad

  • -1 (3)

  Tonax, w dniu 06-09-2019 15:50:26 napisał:

  Po co rolnika kanalizacja , lepiej na co innego przeznaczyc te 900 tys ...

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 7 (7)

  PM, w dniu 06-09-2019 16:30:15 napisał:

  21 wiek, piękne domu i smród szambowozu. Przekonana jestem, że gdyby mieszkał na któryś z tych ulic jakiś nasz polityk, to już dawno byłoby wszystko wykonane. Cały czas tylko obietnice szkoda, że bez pokrycia.... Kompletny brak szacunku dla mieszkańców.

  odpowiedz

  • 3 (3)

  karola, w dniu 06-09-2019 18:45:23 napisał:

  ale Rynek im przebudują i to zdaniem władz jest ważniejsze niż jakaś kanalizacja

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (4)

  co to ma byc, w dniu 06-09-2019 19:06:56 napisał:

  jest wiele nieskanalizowanych wiosek w gminie nakło a nie tylko ta największa wioska przy noteci

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Kamil, w dniu 08-09-2019 09:09:30 napisał:

  Jeżeli są już plany na budowę kanalizacji na ul. Drzymały to niech obliczą ile będzie wynosiła inwestycja przy kontynuacji budowy na Bielawach.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  somua, w dniu 08-09-2019 11:59:30 napisał:

  Za miast kanalizacji będzie jeszcze jedna ławka patriotyczna z blaszanym dziadkiem na to kasa zawsze się znajduje.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotopoduszka Jasiek
30,00PLN
Budowa stanu surowego
Zabiegi dla panów
Sypialnia - jasny dekor i ryflowane uchwyty
Meble systemowe w kolorze Biały Wysoki Połysk
Terminale płatnicze
Baterie
od 0,90PLN
Meble kuchenne
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)