Dziś mamy 12 sierpnia 2020, środa, imieniny obchodzą:

03 grudnia 2019

Czas wróżb i czarów. Magiczna zabawa andrzejkowa

fot. Agnieszka Wełniak/WDK Ślesin

fot. Agnieszka Wełniak/WDK Ślesin

W czwartek 28 listopada sala Wiejskiego Domu Kultury zamieniła się w # sale wróżb i czarów.

Dzieci losowały magiczne liczby i kolory, kręciły zaczarowaną butelką oraz przekuwały papierowe serca szpilką a wszystko po to, aby dowiedzieć się co je czeka w przyszłości.

Nie mogło oczywiście zabraknąć jednej z najbardziej znanych i lubianych wróżb jaką jest lanie wosku.

Jednak najwięcej zabawy przyniosła nam wspólna interpretacja woskowych figurek w których dzieci widziały smoki, dinozaury, serca i wiele, wiele innych kształtów i rzeczy, do których dopowiadano ciekawe przepowiednie.

materiał: Agnieszka Wełniak/WDK Ślesin

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Szpik kostny jest „fabryką” krwinek. Co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi?

Ludzki organizm działa jak dobrze zaprojektowane miasto, w którym każdy element ma #określoną, istotną funkcję. I tak, rolę ulic, za pomocą których odbywa się transport niezbędnych do życia produktów - pełnią żyły i tętnice. Układ kostny jest rusztowaniem dla całego ciała, ale jednocześnie konstrukcją ochronną dla narządów wewnętrznych. Poszczególne komórki to mieszkańcy - muszą być silne i zdrowe, żeby móc stale rozbudowywać i odnawiać swoje „miasto”. Tak właśnie działa zdrowy organizm. A co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi? Jaką rolę wówczas pełni szpik?

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)