Dziś mamy 20 stycznia 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

03 grudnia 2019

Czas wróżb i czarów. Magiczna zabawa andrzejkowa

fot. Agnieszka Wełniak/WDK Ślesin

fot. Agnieszka Wełniak/WDK Ślesin

W czwartek 28 listopada sala Wiejskiego Domu Kultury zamieniła się w # sale wróżb i czarów.

Dzieci losowały magiczne liczby i kolory, kręciły zaczarowaną butelką oraz przekuwały papierowe serca szpilką a wszystko po to, aby dowiedzieć się co je czeka w przyszłości.

Nie mogło oczywiście zabraknąć jednej z najbardziej znanych i lubianych wróżb jaką jest lanie wosku.

Jednak najwięcej zabawy przyniosła nam wspólna interpretacja woskowych figurek w których dzieci widziały smoki, dinozaury, serca i wiele, wiele innych kształtów i rzeczy, do których dopowiadano ciekawe przepowiednie.

materiał: Agnieszka Wełniak/WDK Ślesin

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)