Dziś mamy 9 sierpnia 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

02 lipca 2020

Czas podsumowań minionego roku szkolnego. Czy jesteś zadowolony ze szkoły swojego dziecka?

fot. pow.

fot. pow.

Koniec roku szkolnego już za nami. To dobry moment, by# podsumować działalność szkoły, do której uczęszcza dziecko i zastanowić się, czy dalsza edukacja w tej placówce będzie dla niego i jego przyszłości dobrą decyzją. Co zrobić jednak, gdy zdecydujemy się, by wraz z początkiem września, przenieść dziecko do innej szkoły? Należy wziąć pod uwagę kilka czynników.

Decyzja o zmianie szkoły jest niezwykle trudna – zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Powinna zostać podjęta w sposób odpowiedzialny, a wszystkie jej konsekwencje starannie przemyślane. Warto jednak zdecydować się na ten krok, gdy wiemy, że dziecko nie czuje się dobrze w danej placówce, a jego umiejętności i pasje nie są rozwijane.

Choć decyzję o przeniesieniu do innej szkoły w konsekwencji podejmują rodzice, warto porozmawiać na ten temat z dzieckiem i poznać jego punkt widzenia w tym aspekcie. Gdy początki takiej rozmowy okażą się trudne do zrozumienia dla młodego człowieka, należy przede wszystkim przedstawić mu korzyści takiej zmiany i dać do zrozumienia, że na każdym jej etapie rodzice będą w pobliżu, by pomóc, wesprzeć i dodać otuchy. Dla dziecka taka całkowita zmiana otoczenia może okazać się bardzo ciężkim przeżyciem. Dlatego rola rodzica polega właśnie na tym, by ocenić, czy ich dziecko jest na tyle otwarte na nowe znajomości i ustabilizowane emocjonalne, że bez problemu poradzi sobie z nową sytuacją. Nie bez powodu zatem ze zmianą szkoły nie należy zwlekać. Im później rodzice podejmą tę decyzję, tym z trudniejszymi konsekwencjami przyjdzie im się zmierzyć.

Coraz częściej rodzice decydują się na przeniesienie dziecka ze szkoły publicznej do szkoły prywatnej lub społecznej. Te ostatnie wyróżniają się tym, że są zakładane przez fundacje lub stowarzyszenia, a fundusze pozyskiwane z czesnego przeznaczane są zwykle na rozwój danej placówki, inwestowane w rozwój nauczycieli i dodatkowe zajęcia pozalekcyjne. To właśnie te placówki otrzymują coraz więcej wniosków z prośbą o przeniesienie. – Wraz z końcem roku szkolnego otrzymujemy wiele wniosków z prośbą o przeniesienie dziecka do naszej szkoły. Okazuje się bowiem, że rodzice coraz częściej zauważają ogromny potencjał w takich szkołach, jak nasza. Dysponujemy nowoczesnym budynkiem, wyposażonym w sale dydaktyczne z najnowszymi pomocami naukowymi. Dzieci czują się u nas komfortowo, a to nie tylko przez wzgląd na otoczenie sprzyjające dobremu samopoczuciu, ale także na kadrę nauczycielską, która stale podnosi swoje kwalifikacje. Stawiamy na rozwijanie u dzieci tych umiejętności, które sprawiają im najwięcej przyjemności i w których widać potencjał. Czesne w naszej szkole jest niewielkie, a zapewnia uczniom szereg dodatkowych zajęć pozalekcyjnych, za które rodzice nie muszą już płacić. Mam na myśli np. język angielski, który płatny dodatkowo mógłby być sporym obciążeniem dla portfela rodziców. Cieszymy się, że szkoły takie jak nasza są coraz częściej doceniane przez rodziców za wkład w kształcenie i wychowywanie młodych ludzi – mówi Anna Przybyło, Dyrektor Społecznej Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Miliczu.

Początek wakacji to dobry moment, by pomyśleć nad przyszłością swojego dziecka. Wiele placówek, szczególnie tych prywatnych lub społecznych, posiada otwartą rekrutację przez cały rok szkolny. Należy jednak pamiętać, że ze względu na zachowanie ciągłości nauki i kształcenia programowego danego ucznia, takie decyzje należy podejmować zwykle z początkiem nowego roku szkolnego.

Materiał: Dominika Dróżdż

Oceń artykuł: 1 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Odchudzanie
Kasa fiskalna ONLINE Datecs WP25
1299PLN PROMOCJAPLN
Fotopuzzle z nadrukiem A4
26,90PLN
Zabiegi dla panów
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Meble systemowe Dąb Sonoma/ Biały Połysk
Baterie
od 0,90PLN
Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)