Dziś mamy 26 kwietnia 2019, piątek, imieniny obchodzą:

12 kwietnia 2019

Cykl zebrań wyborczych dobiegł końca. Rekordowa frekwencja w Gorzeniu

fot. MM

fot. MM

Ostatnie zebranie sołeckie w gminie Nakło zorganizowano 11 kwietnia w Gorzeniu. Tego dnia aż# 104 mieszkańców wybierało nowego sołtysa oraz radę sołecką!

W związku z tak wysoką frekwencją, zebranie było prawomocne i rozpoczęło się w zaplanowanym terminie. Zgodnie z porządkiem obrad, jako pierwszy głos zabrał sołtys Jerzy Mrówczyński wygłaszając sprawozdanie ze swojej działalności. Do sprawozdania nie zgłoszono żadnych uwag, w związku z tym przystąpiono do kolejnego punktu wyboru nowego sołtysa i rady sołeckiej. Po powołaniu komisji skrutacyjnej, mieszkańcy zgłaszali kandydatury osób, które ich zdaniem powinny pełnić zaszczytną funkcję gospodarza wsi. Ostatecznie w wyborach startowały 2 osoby – dotychczasowy sołtys Jerzy Mrówczyński oraz Antoni Permus. Na ogólną liczbę uprawnionych do głosowania mieszkańców sołectwa Gorzeń, tj. 342 – w wyborach wzięły udział aż 104 osoby! Po podliczeniu głosów komisja skrutacyjna ogłosiła wyniki – Jerzego Mrówczyńskiego poparło 62 mieszkańców, natomiast jego kontrkandydat uzyskał 42 głosy. Tym samym dotychczasowy sołtys rozpoczyna swoją kolejną kadencję wraz z nową radą sołecką, w której skład weszły następujące osoby: Dawid Fac, Maciej Gawroński, Wioletta Cholewczyńska oraz Zbigniew Józefiak.

W przerwach pomiędzy liczeniem głosów trwała dyskusja prowadzona przez mieszkańców z m.in. zastępcą burmistrza Krzysztofem Błońskim, kierownikiem Zespołu ds. Infrastruktury Drogowej Waldemarem Nowakiem oraz pozostałymi obecnymi tego dnia pracownikami urzędu gminy. Tematów do rozmów nie brakowało, jednakże głównym okazała budowa ścieżki pieszo-rowerowej łączącej łączącej Nakło z Bydgoszczą. Mieszkańcy Gorzenia chcieli się dowiedzieć, na jakim etapie jest już wspomniana inwestycja – już od kilku lat jesteśmy zapewniani, że jej budowa niedługo się zacznie. Jak to właściwie jest? - pytał jeden z nich. Odpowiedzi na to pytanie starał się udzielić Krzysztof Błoński wyjaśniając przy tym, iż ta inwestycja realizowana będzie przez powiat nakielski. – Z tego co mi wiadomo, to aby uzyskane dofinansowanie na budowę ścieżki nie przepadły, musi ona powstać najdalej w 2021 roku. Niedługo ma być ogłoszony przetarg na realizację tej inwestycji – zaznaczył zastępca burmistrza. Podobnie jak w pozostałych miejscowościach wchodzących w skład nakielskiej gminy, dyskutowano na temat stanu dróg. Krzysztof Błoński poinformował, iż najbliższa inwestycja związana z budową dróg będzie realizowana w Kaźmierowie. Ponadto mieszkańcy poruszyli kwestię kanalizacji oraz gazyfikacji wsi, a także jej doświetlenia.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (2)

  a., w dniu 12-04-2019 21:32:24 napisał:

  Brawo mieszkańcy sołectwa Gorzeń. Świetna frekwencja.

  odpowiedz

  • 2 (2)

  tomek, w dniu 12-04-2019 22:05:21 napisał:

  BOBEK na sołtysa

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Mieszkaniec, w dniu 13-04-2019 17:56:18 napisał:

  Proszę w takim razie sołtysa w ramach podziękowania mieszkancom Niech naprawi drogę w kierunku Pana który sprzedaje działki tam koło stadniny koni. Przydały też by się jakieś lampy kto jest odpowiedzialny za ta droge

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  rozważający, w dniu 14-04-2019 20:50:58 napisał:

  Ponowny wybór na sołtysa Pana Mrówczyńskiego to bardzo dobra decyzja mieszkańców. Jako sołtys robi co może by poprawić jakość życia mieszkańców Gorzenia, poczciwy człowiek, społecznik, mówi prosto ale od serca prawdziwie. Chyba za to jest lubiany. Myślę, że po nim mógłby zostać sołtysem ten młody Słodkowski, jest elokwentny lecz mówi podobnie uczciwie, szanuje ludzi.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bindowanie dokumentów
od 6,00PLN
Rolery - mezoterapia skóry
MEBLE PIOTR PASIEKA
Posnet Themo EJ
sugerowana cena producenta: 2950,77PLN
Usta - powiekszanie
Pokój dzienny/ jadalnia/ sypialnia/ biuro
Drukarki fiskalne Innova
3443PLN PROMOCJAPLN
Meble kuchenne
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)