Dziś mamy 23 maja 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

21 lutego 2019

Cykl spotkań dla młodzieży. Gimnazjaliści poznawali siebie

fot. powierzone

fot. powierzone

Podjęcie decyzji o wyborze dalszej ścieżki edukacyjno-zawodowej nie musi być # wcale trudnym zadaniem, pod warunkiem, że znamy siebie, swoje mocne i słabe strony, cechy, zdolności, umiejętności oraz prawidłowo określiliśmy swoje preferencje zawodowe.

Z takim przesłaniem w dniach 14.02.2019r. oraz 21.02.2019r. pracownicy Młodzieżowego Centrum Kariery w Nakle przeprowadzili cykl spotkań dla młodzieży trzeciej klasy gimnazjum.

Pierwsza część zajęć dotyczyła przede wszystkim poznawania siebie, określenia kompetencji kluczowych, umiejętności twardych i miękkich, a także analizy typów osobowości. Jest to niezwykle ważne, aby w przyszłości móc odnaleźć swoje miejsce na rynku pracy, gdyż każde stanowisko charakteryzuje się określonymi wymaganiami. Młodzież wykonała kilka ćwiczeń, które miały ułatwić im ocenę własnej osoby.

Kolejne zajęcia miały na celu określenie predyspozycji zawodowych każdego z uczestników, którzy dokonali próby określenia zawodów, w których mogliby najlepiej się sprawdzić. Podsumowaniem było poznanie grup zawodowych: człowiek-człowiek, człowiek-technika, człowiek-przyroda, człowiek-obraz artystyczny, które zostały scharakteryzowane. Przedstawione opisy poszczególnych grup pozwoliły dokładniej poznać wymagania w poszczególnych zawodach, a następnie porównać je ze „swoim obrazem”. Tematyka spotkania zachęciła młodzież do refleksji na temat obszarów własnej kompetencji, motywacji do pracy i systemu wartości.

Pracownicy wspólnie w młodzieżą zaplanowali kolejne spotkanie, którego tematem będzie prezentacja wybranych profesji, zawodów przyszłości, a także zapoznanie z warunkami, środowiskiem i charakterem pracy w poszczególnych branżach zawodowych. 

materiał: Martyna Różańska – doradca zawodowy MCK, Agnieszka Węglicka – pośrednik pracy MCK

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)