Dziś mamy 19 marca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

21 maja 2019

Cyfrowa majówka za nami. Czas wyłonić zwycięzców

fot. pow.

fot. pow.

9 dni, ponad 140 inicjatyw na terenie całej Polski – to najkrótsze podsumowanie # naszego konkursu „Cyfrowa majówka”. Co teraz? Czas wyłonić zwycięzców. Aby to zrobić, potrzebujemy Waszych relacji.

– Jesteśmy pod wrażeniem jak wiele osób, często przy mało sprzyjającej pogodzie, włączyło się w naszą inicjatywę. Przede wszystkim – bardzo za to dziękujemy, gratulujemy zaangażowania i pomysłowości – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Mam nadzieję, że dzięki tej inicjatywie kolejne osoby dowiedziały się o tym, o czym przekonujemy od miesięcy, że cyfryzacja to frajda – dodaje.

Tanecznym krokiem
W „Cyfrowej majówce” chodziło o to, aby możliwie najwięcej osób dowiedziało się (a może i nawet nauczyło), co nam dają cyfrowe technologie i dlaczego warto z nich korzystać. Do naszego konkursu mogli się zgłosić wszyscy: szkoły, gminy, ale i pojedyncze, prywatne osoby. Wystarczyło, by zorganizowali wydarzenie, np. piknik, pogadankę, warsztaty, turniej gier, koncert, przedstawienie lub potańcówkę. Ważne, aby w trakcie spotkania – niezależnie od tego jaki miało charakter – porozmawiali też o nowoczesnych technologiach, jak z nich korzystać i dlaczego warto? Chętnych nie brakowało.

W ciągu 9 dni wpłynęły do nas 142 zgłoszenia z całej Polski. Mieszkańcy, którego regionu okazali się najaktywniejsi? Mazowsze, Pomorze i Śląsk – to czołówka! Nie oznacza to, że w innych województwach nic się nie działo. Wręcz przeciwnie!

Najbardziej popularnym motywem inicjatyw było programowanie. Kolejne miejsca zajęły tematy bezpieczeństwa w sieci i promocji codziennego korzystania z Internetu. Jednak chyba najbardziej nas cieszy, że zdarzyli się i tacy śmiałkowie, którym nie straszne są e-usługi! Ten obszar konkursu znalazł wielu swoich amatorów. Najważniejsze – wszyscy mają równe szanse, by zdobyć nasze nagrody.

Co dalej?
Wydarzenia zrealizowane, zgłoszenia przesłane – co teraz? Czas opowiedzieć nam o inicjatywach – co ciekawego udało Wam się zrobić, ile różnorodnych grup zaangażowaliście, ile zdjęć i artykułów opublikowaliście i ile obszarów konkursowych objęliście swoimi wydarzeniami. To konieczne – złożenie sprawozdania jest warunkiem udziału w konkursie – ale proste.

Najważniejsza informacja: macie na to czas do 26 maja do godz. 23:59. Nie czekamy na listy czy obszerne raporty, czekamy tylko na zgłoszenie elektroniczne. Aby ułatwić Wam cały proces przygotowaliśmy specjalny, prosty FORMULARZ. Bardzo nam zależy na zobaczeniu jak wyglądały Wasze inicjatywy. Przesyłajcie nam linki do zdjęć – w formularzu sprawozdania znajdziecie dedykowane im pole.

W razie wątpliwości zachęcamy do kontaktu. Piszcie na programowanie@mc.gov.pl

A jest o co walczyć. Przypomnijmy: mamy aż 25 nagród! Wśród nich profesjonalne, kilkugodzinne warsztaty programowania, roboty edukacyjne, gry i gadżety.

Zwycięzców wyłonimy najpóźniej do 10 czerwca 2019 r. Wyniki konkursu zostaną opublikowane na www.koduj.gov.pl.

Działajcie!

materiał: Wydział Komunizacji Ministerstwa Cyfryzacji

Oceń artykuł: 9 12

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Szkolenie z HACCP
59PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
0

Jak prawidłowo stosować antybiotyki? Nie przerywaj kuracji

Czy wiesz, jak prawidłowo stosować antybiotyki? Zapobieganie infekcjom i odpowiednie ich# leczenie pomogą zachować skuteczność leków i zapobiegać antybiotykoodporności.

(czytaj więcej)
0

Ćwiczenia policjantów i straży granicznej. Wspólne działania

Policjanci, wspólnie ze strażą graniczną, wzięli udział# w ćwiczeniach na terenie Portu Lotniczego w Bydgoszczy. Miały one na celu sprawdzenie i utrwalenie działań służb w odpowiedzi na realne zagrożenia, które mogą wystąpić podczas codziennej działalności lotniska.

(czytaj więcej)
0

Co nam mówi kod kreskowy? Czy prefiks 590 = Polska?

Kto odpowiada za kody kreskowe#? GS1 to międzynarodowa organizacja zajmująca się zarządzaniem systemem znakowania produktów kodami kreskowymi.

(czytaj więcej)
0

Terytorialsi na kolejnym szkoleniu. Kurs SERE był bardzo wymagający

Ucieczka, unikanie przeciwnika, przetrwanie w terenie to tylko niektóre #zagadnienia kursu SERE poziomu B, który w minionym tygodniu zrealizowało Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu. W 5-dniowym kursie udział wzięło kilkunastu Terytorialsów z całego kraju, a zajęcia realizowane były m.in. na terenie borów Tucholskich.

(czytaj więcej)