Dziś mamy 25 kwietnia 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

12 marca 2019

Ćwierćfinały Mistrzostw Polski kadetów. Trudny turniej nakielan

W dniach 7-10 marca w Nowym Sączu kadeci NTS-u Trójka Nakło rozegrali # Ćwierćfinał Mistrzostw Polski kadetów w piłce siatkowej. Ich przeciwnikami w grupie byli Dunajec Nowy Sącz i TS Chełmiec Aqua-Zdrój Wałbrzych. To nie był dobry turniej dla nakielan.

Po dwóch porażkach i jednej wygranej zakończyli udział w ćwierćfinale na piątej pozycji.

SKPS Dunajec Nowy Sącz – NTS Trójka Nakło 3:0 (21, 19, 19)
Nakielanie zaczęli turniej od meczu otwarcia z Nowym Sączem. Dunajec od początku pierwszego seta zbudował sobie sporą przewagę. NTS popełniał dużo prostych błędów, a przeciwnicy skutecznie to wykorzystywali. Gospodarze ani razu nie dali się dogonić i pewnie wygrali do 21. Druga odsłona miała bardzo podobny przebieg jak pierwsza. Kadeci z Nakła ponownie tracili do przeciwników kilka punktów. W połowie seta zbliżyli się do Dunajca na dwa punkty (14:16). Końcówka jednak należała do Nowego Sącza (25:19). Trzecia i jak się potem okazało ostatnia odsłona miała wiele zwrotów akcji. NTS ponownie zaczął słabiej- było już 6:11. Nowy Sącz powiększył przewagę do sześciu oczek (14:8) i przy tym stanie sędzia podjął kontrowersyjną decyzję na korzyść Nakła. To dało nakielanom impuls do walki i po chwili to NTS prowadził 18:16. Od tego momentu wicemistrzowie województwa kujawsko-pomorskiego przestali przyjmować mocne zagrywki Dunajca. Nowy Sącz zdobył pięć punktów z rzędu i wystarczyło im wygrać jeszcze cztery oczka, aby zakończyć mecz. Do końca spotkania NTS zdobył już tylko jeden punkt- ponownie przegrywając seta do 19.

Skład: Kwasigroch (kpt.) (7 pkt.), Kwiatkowski (8), Kiersznicki (6), Szarszewski (5), Tacikowski (2), Grudzinski (3), Marasz (L) i Nurczyński, Jaruzal.

TS Chełmiec Aqua-Zdrój Wałbrzych – NTS Trójka Nakło 3:2 (16:25, 17:25, 26:24, 25:17, 16:14)
Jeśli NTS chciał myśleć o awansie do dalszej fazy rozgrywek, musiał wygrać to spotkanie. Wydawało się, że faworytem do zwycięstwa byli właśnie nakielanie. Pierwsze dwa sety bez historii- świetna gra kadetów z Nakła, a Wałbrzych nie miał nic do powiedzenia, stąd łatwe wygrane do 16 i 17. Kolejna partia miała już inny przebieg. Chełmiec zaczął grać dużo lepiej, szczególnie w obronie. Podbijali większość ataków NTS-u, zaczęli gryźć parkiet. Gra toczyła się punkt za punkt, minimalnie z przodu byli wałbrzyszanie. O wyniku odsłony zadecydowała końcówka. NTS wyszedł na dwupunktowe prowadzenie, miał w górze dwie piłki meczowe (24:22). Nakielanie nie potrafili jednak skutecznie skończyć żadnej z tych akcji i Wałbrzych to wykorzystał wygrywając 26:24. W czwartej partii nakielanie chyba czekali już na piątego seta. Grali nerwowo, nie wychodziły im najprostsze akcje. Przegrali tego seta do 17 i musieli walczyć w tie-breaku o życie. Grający na fali zawodnicy z Wałbrzycha nie zeszli ze swojego poziomu, grali cierpliwie i konsekwentnie. Cały czas jednym, dwoma punktami z przodu był Wałbrzych. W końcówce meczu NTS zepsuł dwie ważne zagrywki. Było już 14:12 dla Chełmca. Nakielanie doprowadzili jednak jeszcze do remisu. W końcówce zabrakło zimnej krwi, NTS bał się zaatakować. Mecz zakończył się porażką 16:14 w tie-breaku... Nakielanie przegrali to spotkanie na własne życzenie. Zabrakło chłodnej głowy i umiejętności podejmowania ryzyka w końcówkach setów. Warto dodać, że w ostatniej partii punktowało tylko dwóch zawodników z Nakła- Jaruzal (2) i Kwasigroch (5). Z nieba do piekła...

Skład: Kwasigroch (kpt.) (23 pkt.), Kwiatkowski (13), Kiersznicki (4), Szarszewski (12), Tacikowski (4), Grudzinski (8), Marasz (L), i Nurczyński, Jaruzal (4)

NTS Trójka Nakło – BAS Białystok 3:0 (18, 21, 15)
Był to mecz o piąte miejsce w turnieju. NTS od początku do końca spotkania przeważał w każdym elemencie gry. BAS kompletnie nie postawił się nakielanom. W szeregach zawodników z Nakła zaszło sporo zmian, na boisku pojawili się zmiennicy. Była to łatwa wygrana nakielan. Każda partia miała identyczny przebieg- spokojna gra NTS-u dała pewne zwycięstwo nad Białymstokiem i ostatecznie piąte miejsce w turnieju.

Skład: Kwasigroch (kpt.) (3 pkt.), Kwiatkowski (12), Kiersznicki (7), Szarszewski (10), Tacikowski (1), Grudzinski (9), Marasz (L) i Nurczyński (1), Jaruzal (1).

Po turnieju kapitan nakielskiej drużyny Antoni Kwasigroch powiedział: „Ogromnie szkoda tego turnieju. Trzeba przyznać, że Dunajec był od nas lepszy, chociaż stać nas było na wygranie przynajmniej seta. Natomiast przegraliśmy praktycznie wygrany mecz z Wałbrzychem. Do tej pory nie mam pojęcia jak to się stało. Tak naprawdę jedną nogą byliśmy już w kolejnej fazie rozgrywek, tymczasem wróciliśmy do domu już w sobotę po meczu o 5. miejsce. Mieliśmy apetyty na awans, tym bardziej że nie wiadomo co by było, gdybyśmy dobili Chełmiec 3:0... Źle wyszło, że słaba forma przyszła na najważniejszy turniej sezonu. Mam nadzieję, że wyciągniemy odpowiednie wnioski na przyszłość głównie z piątkowej klęski z Wałbrzychem... Serdecznie pozdrawiam trzymających za nas kciuki."

Wszystkie wyniki turnieju:
Grupa A
Dunajec Nowy Sącz – NTS Trójka Nakło 3:0 (25:21, 25:19, 25:20)
NTS Trójka Nakło – Chełmiec Wałbrzych 2:3 (25:17, 25:16, 24:26, 17:25, 14:16)
Chełmiec Wałbrzych – Dunajec Nowy Sącz 0:3 (17:25, 17:25, 14:25)
Grupa B
AZS 2020 Częstochowa – BAS Białystok 3:0 (25:13, 25:10, 25:15)
BAS Białystok – SKS Starogard Gdański 1:3 (17:25, 25:22, 19:25, 25:27)
SKS Starogard Gdański – AZS 2020 Częstochowa 0:3 (10:25, 17:25, 13:25)

Finały:
Dunajec Nowy Sącz – SKS Starogard Gdańsk 3:0 (25:12, 25:19, 25:20)
AZS 2020 Częstochowa – Chełmiec Wałbrzych 3:0 (25:20, 26:24, 25:18)

Mecz o III miejsce: Chełmiec Wałbrzych – SKS Starogard Gdański 3:1 (25:20, 25:17, 21:25, 27:25)

Mecz o I miejsce: Dunajec Nowy Sącz – AZS 2020 Częstochowa 3:0 (25:18, 25:22, 25:19)

Mecz o V miejsce: NTS Trójka Nakło – BAS Białystok 3:0