Dziś mamy 23 maja 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

12 października 2018

Co ważniejsze - pytają mieszkańcy

fot. KP

fot. KP

Część mieszkańców Bielaw uważa, że ich kosztem zrobiono nową asfaltową drogę z chodnikiem, a # w ich miejscowości, na głównej ulicy jest dziura na dziurze. Rzeczywiście ulica Młyńska ma obecnie nowy asfalt.

Droga jest oświetlona, postawiono nowe lampy. Dziwi jednak fakt, że przy ulicy nikt nie mieszka, a jedynie są wjazdy do kilku mało uczęszczanych firm. Na całej długości prawie 1 km wybudowano chodnik, o którym pomarzyć mogą inni mieszkańcy czekający na utwardzoną nawierzchnię od wielu lat.

Na tą inwestycję wydano 3 mln zł. Można się zastanawiać, czy były to dobrze wydane pieniądze i czy nie było innych ważniejszych dróg. Tuż za skrzyżowaniem na przedłużeniu ulicy Młyńskiej jest ulica Michała Drzymały. Droga ta wiedzie na Bielawy i jest uczęszczana przez pieszych oraz wielu kierowców. Przy skrzyżowaniu tablica informuje, że do Bielaw jest kilometr. Tu asfalt jest stary, połatany i dziurawy. Oczywiście nie ma przy ulicy chodnika, chociaż mieszka tu sporo osób. Jeszcze gorzej wygląda droga biegnąca przez same Bielawy. Tam też są dziury na dziurze, a o chodniku ludzie nawet nie marzą.  O budowę chodnika przy ulicy Drzymały, jej mieszkańcy apelują od kilkunastu lat, m.in. w roku 2016 na zebraniu wiejskim. Wówczas włodarze nie potrafili im nic obiecać. Minęły kolejne dwa lata i nic się nie zmieniło.

Taki stan rzeczy nie podoba się nie tylko mieszkańcom Bielaw, ale i innym nakielanom. – Mieszkam na ulicy Pocztowej, ale tutaj zrobiłem sobie spacer. Chodnik bardzo by się przydał – mówi pan Maciej. – Wraz ze znajomymi często chodzę tu z kijkami. Niestety, nie ma tu chodnika i chodzimy po tym dziurawym asfalcie. Obok wybudowano ulicę Młyńską i piękny chodnik, po którym nikt chyba nie chodzi, bo tam ludzie nie mieszkają tylko są firmy. Tutaj na Bielawach chodnik jest bardzo potrzebny. Przecież tu chodzą dzieci do szkoły – apeluje spacerowiczka.

Napotkana rowerzystka, mieszkanka ulicy Michała Drzymały, która często korzysta z przejazdu tą drogą, nie ma złudzeń, że unijne i publiczne pieniądze nie są uczciwie dzielone. – Jadąc rowerem, to na tych dziurach można się przewrócić. Dlaczego nie wyremontują tej drogi? Dlaczego nie wybudują chodnika? Na inne drogi są pieniądze, tak jak na ulicę Młyńską, gdzie nikt nie mieszka! Dużo ludzi już się burzy, ale nikt nie chce się odezwać by się nie narazić. To, że zrobili ulicę Młyńską, a nie Michała Drzymały to bardzo dziwne – komentuje rowerzystka.

Oceń artykuł: 23 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (12) Zgłoś naruszenie zasad

  • 9 (13)

  mieszkaniec, w dniu 12-10-2018 18:57:58 napisał:

  wystarczy zobaczyć jaka tam jest firma i jaka bedzie i wszystko jasne

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -9 (19)

  Stachu, w dniu 12-10-2018 19:06:19 napisał:

  Na Bielawach bez sensu nowy asfalt jak za rok bedzie kopana kanaliza tak na naglowkukze bielawy pytaja co wazniejsze ... Dwie osoby chore umyslowo to nie cale bielawy.

  odpowiedz

  • -3 (5)

  Ula, w dniu 12-10-2018 22:12:50 napisał:

  Nie rozumiem po co takimi pierdołami się zajmujecie dziury załatwiają i po sprawie a jak komu przeszkadza to niech pieszo chodzi.

  odpowiedz

  • 8 (14)

  szwagiek , w dniu 12-10-2018 22:27:13 napisał:

  W tej gminie kolesi się załatwia. Załatwisz masz. Jak jesteś "cieńkim bolkiem" nie masz. Żelaznej damie z Art Cafe zrobiono na państwowym gruncie za publiczne pieniądze prywatną drogę. Kosztowała bagatela 100 000 zł. Można? Można.!

  odpowiedz

  • 3 (5)

  aabb, w dniu 12-10-2018 22:30:20 napisał:

  Na Dąbrowskiego mamy już nową nawierzchnię ale chyba już ją gdzieś widziałem... Hmm może na Kościelnej? Czy bardziej na Staszica?

  odpowiedz

  • 4 (16)

  RR, w dniu 12-10-2018 22:50:07 napisał:

  Rozpędzić tą POstkomunistyczną bandę kolesi.

  odpowiedz

  • 3 (5)

  Mieszkaniec , w dniu 13-10-2018 12:18:58 napisał:

  Na osiedlu muzyków zapada się kostka, tego też nikt nie robi i dlaczego zabrano znaki, droga osiedlowa czy tu niema dzieci i nie jest, to osiedle???? Jedyne w Nakle osiedle bez oznaczenia, droga osiedlowa.

  odpowiedz

  • 6 (6)

  obserwator, w dniu 13-10-2018 21:43:35 napisał:

  Po co narzekać, wystarczy wysadzić starych komuchów ze stołków, dać pole do popisu młodym nie skorumpowanym i po sprawie!

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Lili, w dniu 14-10-2018 09:48:15 napisał:

  To prawda nasi nie myślą co robią jest wiele dróg chodników i ulic które potrzebują nowej nawierzchni ale kogo to obchodzi ważniejsze są wybory i robienie od nowa tego co nie wyglądało jeszcze tak źle a na inne inwestycje nie ma pieniędzy. Obiecanki przed wyborami a po wyborach nikt nie pamięta co obiecywał taka jest prawda.

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Mmmmm, w dniu 14-10-2018 21:29:58 napisał:

  Jaki sołtys taka droga.... nic do dodania. Wywalczyć nic nie potrafi

  odpowiedz

  • 2 (2)

  as, w dniu 14-10-2018 21:37:13 napisał:

  a co z drogą do hotelu art cafe za kase mieszkańców za ponad 100tys cisza tyko swinie od koryta za darmo teraz tam jedzą

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Narożnik z funkcją spania, możliwość wyboru tkanin
Fotokoszulka z nadrukiem
35,00PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Żel UV 5ml
7,50PLN
Masaż leczniczy
Terminale płatnicze stacjonarne i mobilne
59PLN od 27zł/mcPLN
Elzab Zeta
sugerowana cena producenta: 2816,70PLN
Drukarki kodów kreskowych
1352PLN 985PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)