Dziś mamy 2 czerwca 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

22 września 2019

Ciężki transport betonowych zbiorników. Kierowcy ukarani mandatem

fot. GITD

fot. GITD

Ważyły zdecydowanie więcej niż dopuszczalne 40 ton. Pojazdy przewożące po # cztery betonowe elementy zatrzymali w piątek 6 września kujawsko-pomorscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego.

Pierwszy z pojazdów zatrzymany został na drodze krajowej nr 10 w okolicach Bydgoszczy, a drugi na autostradzie A1 koło Torunia. Pojazdy skierowano na stanowiska kontroli mas i nacisków osi, gdzie wykonano ich ważenia.

Urządzenia pomiarowe wskazały rzeczywiste masy całkowite zespołów pojazdów 50,1 t oraz 53,8 t, a więc znacznie powyżej dopuszczalnych 40 t. Z kolei dopuszczalne naciski podwójnych osi napędowych pojazdów samochodowych wyniosły odpowiednio 23,3 t oraz 24,6 t – przy dopuszczalnej wartości tego parametru 19 t.

Kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi, a wobec przewoźników zostały wszczęte postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kar pieniężnych. Pojazdy musiały zostać rozładowane – tak, aby masy całkowite i naciski osi były zgodne z normami.

materiał: Główny Inspektorat Transportu Drogowego/red

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 9 (11)

  kierowiec, w dniu 22-09-2019 18:40:42 napisał:

  A jak drogi rozjechane to płacz dociepać przewożnikom konkretnie niech płaczą i płacą pajace tylko szkodzić potrafią

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (3)

  olo, w dniu 23-09-2019 12:15:00 napisał:

  I bardzo,bardzo dobrze!!

  odpowiedz

  • -1 (1)

  Kierowca, w dniu 23-09-2019 20:20:49 napisał:

  Jakie dopuszczalne 40 ton max tj 42 całego zestawu z ładunkiem biedny redaktorku

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kasa fiskalna ONLINE Datecs WP50
1299PLN PROMOCJAPLN
Sypialnia w ciemnym, orzechowym kolorze
Meble systemowe w kolorze Biały Wysoki Połysk
Elewacje
Kasa fiskalna Novitus NANO E
1290 nettoPLN
Sprawdzanie geometrii kół
Budowa stanu surowego
Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)