Dziś mamy 17 października 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

19 września 2019

Charytatywna sztafeta. Funkcjonariusze z Potulic pomogli biegając

fot. kpt. Jarosław Nurkiewicz

fot. kpt. Jarosław Nurkiewicz

Drużyna biegaczy z Zakładu Karnego w Potulicach wzięła udział w # 5. PKO Biegu Charytatywnym.

Bieg charytatywny

14.09.2019 r. o godzinie 10:00 w dwunastu miastach Polski odbył się 5. PKO Bieg Charytatywny, którego celem było zebranie środków finansowych na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci. Zawodnicy przez godzinę biegali po bieżni stadionu, przekazując sobie w strefie zmian pałeczkę sztafetową. W bydgoskim biegu wzięło udział 100 drużyn. Wśród nich znalazła się drużyna mieszana z Zakładu Karnego w Potulicach w składzie: kpt. Agnieszka Lewandowska, kpt. Monika Grabowska, ppor. Milena Schulz, ppor. Michalina Juszczak i kpt. Jarosław Nurkiewicz.

Wyniki

Potulicki team w godzinę przebiegł 34 okrążenia i 250 m, czyli odległość 13 850 m. Choć w tej biegowej zabawie nie chodziło o czysto sportową rywalizację, prowadzone były klasyfikacje open, drużyn damskich, męskich i mieszanych. W rywalizacji zespołów mieszanych Potulice zajęły 43 miejsce na 76 drużyn mieszanych i 60 m-ce w kategorii open, czyli 60 m-ce na 100 drużyn.

Honorowa runda

Oprócz dobrej zabawy, wysiłku i rywalizacji wszystkim przyświecał najważniejszy cel, pomoc potrzebującym. Po zakończeniu zawodów odbyła się wspólna runda honorowa wszystkich biegaczy, którzy w zawodach "wybiegali" 2969 okrążenia, co dało łączną sumę 1088 km. Warto nadmienić, że zespół funkcjonariuszy z Potulic wziął już czwarty raz udział w tej charytatywnej sztafecie.

materiał: kpt. Jarosław Nurkiewicz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 5 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Wyprawa z naszym pupilem. Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować samolotem

Domowe zwierzęta coraz częściej traktowane są jako pełnoprawni członkowie rodzin.# Oznacza to, że podróżują z nami na wakacje czy dłuższe, zagraniczne wyjazdy do pracy. Choć transport psa lub kota drogą lotniczą nie jest już dziś wielkim kłopotem, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)
0

Urząd dzwoni do obywatela. Sejm przyjął zmiany

Przyspieszenie załatwiania spraw urzędowych – to nasz cel. Dzięki przyjętym wczoraj przez Sejm zmianom, które zaproponowaliśmy w ustawie o informatyzacji, będzie szybciej i skuteczniej.

(czytaj więcej)