Cenne rady policjantów. Mundurowi przestrzegali przed niebezpieczeństwami

fot. KPP Nakło
Nakielscy dzielnicowi przeprowadzili spotkanie profilaktyczne z uczniami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego #w Paterku. Mundurowi przestrzegali przed niebezpieczeństwami i udzielali dzieciom wielu cennych rad na temat bezpieczeństwa. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas I-III.
Dzielnicowi spotykają się z dziećmi w różnych szkołach, w swoich rejonach służbowych, gdzie prowadzą spotkania profilaktyczne dla dzieci i młodzieży. Tematem tych spotkań jest szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Najwięcej tego typu pogadanek organizowanych jest dla najmłodszych, gdyż wiadomym jest, że dzieciom od najmłodszych lat winno się wpajać zasady, których stosowanie spowoduje, że będą one bezpieczne.
W ostatnich dniach, mł. asp. Ewa Kołodziej-Rotkiewicz, mł. asp. Zbigniew Wilczek, mł. asp. Dawid Sobieszczyk z nakielskiego rewiru dzielnicowych, odwiedzili dzieci w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Paterku. Tematem pogadanek było bezpieczeństwo w ruchu drogowym, w domu oraz w trakcie zabawy. Policjanci przypominali dzieciom między innymi jak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych, jak należy zachowywać się na drodze oraz jakich zasad przestrzegać jeżdżąc rowerem. Dzieci z uwagą słuchały rad policjantów i chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami.
Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały odblaski zakupione ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła.
Materiał: asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Czytaj również
- Wyjazd edukacyjny. Maja Łuczon w Berlinie i Ravensbrück
- Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży. Mandaty dla uczniów Krzywoustego
- Uczniowie odwiedzili potulickie więzienie. Edukacja prawna młodzieży
- Wykład w Staszicu. Tematem spotkania była bankowość internetowa i mobilna
- Pogadanka policjantki z uczniami. Spotkanie w ramach profilaktyki
Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.
(czytaj więcej)Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.
(czytaj więcej)Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.
(czytaj więcej)Dzień Samorządu Terytorialnego. Ustanowiony w 2000 roku

27 maja, na pamiątkę pierwszych demokratycznych wyborów samorządowych z 1990 r., obchodzimy #Dzień Samorządu Terytorialnego. O ustanowieniu tego święta zdecydował 29 czerwca 2000 r. Sejm w specjalnej uchwale na 10-lecie odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.
(czytaj więcej)