Dziś mamy 23 maja 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

23 lutego 2019

Cenna lekcja dla przedszkolaków. Poznały zasady ruchu drogowego

fot. Renata Szymańska

fot. Renata Szymańska

W dniu 19.02.2019 r. do naszego przedszkola w Ślesinie przybyli przedstawiciele # Komendy Powiatowej Policji z Nakła nad Notecią w osobie sierż. szt. Zofii Wrzeszcz i sierż. szt. Marcina Pilcha oraz p. Wiesława Rzyducha, przedstawiciela Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA i Polskiego Związku Motorowego z Bydgoszczy wraz z maskotką kujawsko-pomorskiej policji - Polfinkiem.

Tematem spotkania było zapoznanie dzieci z zasadami ruchu drogowego oraz nauka bezpiecznego przechodzenia przez ulicę. 

Policjanci rozmawiali z dziećmi o zachowaniu bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych, wyjaśniali w których miejscach można przechodzić przez jezdnię, którą stroną drogi należy się poruszać, gdy nie ma chodnika oraz jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Poznane zasady dot. ruchu pieszych maluchy miały okazję ćwiczyć pod czujnym okiem policjantów na przygotowanym przez funkcjonariuszy miasteczku ruchu drogowego.

Dzieci, aby stały się widoczne na drodze oraz bezpieczne w czasie poruszania się po niej otrzymały od Pana Wiesława Rzyducha upominki w formie kamizelek odblaskowych ufundowane przez Polski Związek Motorowy z Bydgoszczy, a także zawieszki odblaskowe przekazane policjantom od Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła nad Notecią.

W nagrodę za zaangażowanie w trakcie przebiegu zajęć dzieci miały okazję obejrzeć policyjny radiowóz, a także wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie z Polfinem – maskotką kujawsko – pomorskiej Policji.

Serdecznie dziękujemy policjantom z Komendy Powiatowej Policji z Nakła nad Notecią, że znaleźli czas na spotkanie z naszymi przedszkolakami.

materiał: Renata Szymańska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

Oceń artykuł: 12 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)