Dziś mamy 26 czerwca 2019, środa, imieniny obchodzą:

23 maja 2019

Bydgoski Festiwal Nauki. Reprezentacja służby więziennej na targach

fot. por. Agnieszka Wollmann, mł.chor. Justyna Sejdowska

fot. por. Agnieszka Wollmann, mł.chor. Justyna Sejdowska

Po raz dziesiąty bydgoskie uczelnie wyższe: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet # Technologiczno-Przyrodniczy, Wyższa Szkoła Gospodarki, Collegium Medicum UMK oraz Bydgoska Szkoła Wyższa w dniach 22-26 maja 2019 r. zorganizowały Bydgoski Festiwal Nauki.

Naszą formację reprezentował Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Bydgoszczy. W tak ważnym wydarzeniu nie zabrakło także przedstawicieli Zakładu Karnego w Potulicach oraz Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa.

„Złap bakcyla nauki”

Maksymą Festiwalu jest hasło: „Złap bakcyla nauki”. Podczas tegorocznej edycji festiwalu można wybierać zajęcia spośród 7 ścieżek tematycznych: artystycznej, humanistycznej, nauk o zdrowiu, nauk ścisłych, przyrodniczej, społecznej i technicznej. Po raz kolejny do udziału w festiwalu została zaproszona Służba Więzienna. Tematem miasteczka edukacyjnego naszej formacji była „Promocja Służby Więziennej na podstawie działalności jednostek penitencjarnych okręgu bydgoskiego”.

Oprócz funkcjonariuszek z ZK Potulice obecni byli przedstawiciele ZK Inowrocław, ZK Bydgoszcz-Fordon, ZK Grudziądz nr 1 i 2 oraz AŚ Bydgoszcz. Nasza jednostka zaprezentowała na stoisku zorganizowanym przez Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Bydgoszczy wyroby artystyczne z oddziału terapeutycznego dla skazanych z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymi, a dzięki funkcjonariuszkom ze służby zdrowia uczestnicy festiwalu nauki mogli dokonać pomiaru ciśnienia krwi w ramach profilaktyki zdrowia.

Procedura naboru do służby

Uczestnicy festiwalu mogli m.in. poznać procedury obowiązujące przy naborze do służby więziennej, a także dowiedzieć się, jakie należy spełniać kryteria i gdzie składa się dokumenty w celu rozpoczęcia procedury kwalifikującej do  naszej formacji mundurowej. Uczestnicy mieli możliwość bezpośredniego, indywidualnego porozmawiania z funkcjonariuszami reprezentującymi jednostki okręgu bydgoskiego. Kandydaci mieli okazję poznać odpowiedzi na nurtujące ich pytania i zaspokoić ciekawość dotyczącą codziennej pracy funkcjonariusza SW.

Z wizytą na wykładzie

Obecność na terenie Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy przyczyniła się także do spotkania ze studentami pierwszego roku studiów pedagogicznych o specjalności resocjalizacja. Funkcjonariusze okręgu bydgoskiego starali się odpowiedzieć na szereg pytań zarówno z obszaru działalności penitencjarnej jak i ochronnej. Spotkanie to było okazją do zachęcenia studentów do wstąpienia w nasze szeregi.

materiał: mł.chor. Justyna Sejdowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 6 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)