Dziś mamy 19 marca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

23 maja 2019

Bydgoski Festiwal Nauki. Reprezentacja służby więziennej na targach

fot. por. Agnieszka Wollmann, mł.chor. Justyna Sejdowska

fot. por. Agnieszka Wollmann, mł.chor. Justyna Sejdowska

Po raz dziesiąty bydgoskie uczelnie wyższe: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet # Technologiczno-Przyrodniczy, Wyższa Szkoła Gospodarki, Collegium Medicum UMK oraz Bydgoska Szkoła Wyższa w dniach 22-26 maja 2019 r. zorganizowały Bydgoski Festiwal Nauki.

Naszą formację reprezentował Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Bydgoszczy. W tak ważnym wydarzeniu nie zabrakło także przedstawicieli Zakładu Karnego w Potulicach oraz Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa.

„Złap bakcyla nauki”

Maksymą Festiwalu jest hasło: „Złap bakcyla nauki”. Podczas tegorocznej edycji festiwalu można wybierać zajęcia spośród 7 ścieżek tematycznych: artystycznej, humanistycznej, nauk o zdrowiu, nauk ścisłych, przyrodniczej, społecznej i technicznej. Po raz kolejny do udziału w festiwalu została zaproszona Służba Więzienna. Tematem miasteczka edukacyjnego naszej formacji była „Promocja Służby Więziennej na podstawie działalności jednostek penitencjarnych okręgu bydgoskiego”.

Oprócz funkcjonariuszek z ZK Potulice obecni byli przedstawiciele ZK Inowrocław, ZK Bydgoszcz-Fordon, ZK Grudziądz nr 1 i 2 oraz AŚ Bydgoszcz. Nasza jednostka zaprezentowała na stoisku zorganizowanym przez Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Bydgoszczy wyroby artystyczne z oddziału terapeutycznego dla skazanych z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymi, a dzięki funkcjonariuszkom ze służby zdrowia uczestnicy festiwalu nauki mogli dokonać pomiaru ciśnienia krwi w ramach profilaktyki zdrowia.

Procedura naboru do służby

Uczestnicy festiwalu mogli m.in. poznać procedury obowiązujące przy naborze do służby więziennej, a także dowiedzieć się, jakie należy spełniać kryteria i gdzie składa się dokumenty w celu rozpoczęcia procedury kwalifikującej do  naszej formacji mundurowej. Uczestnicy mieli możliwość bezpośredniego, indywidualnego porozmawiania z funkcjonariuszami reprezentującymi jednostki okręgu bydgoskiego. Kandydaci mieli okazję poznać odpowiedzi na nurtujące ich pytania i zaspokoić ciekawość dotyczącą codziennej pracy funkcjonariusza SW.

Z wizytą na wykładzie

Obecność na terenie Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy przyczyniła się także do spotkania ze studentami pierwszego roku studiów pedagogicznych o specjalności resocjalizacja. Funkcjonariusze okręgu bydgoskiego starali się odpowiedzieć na szereg pytań zarówno z obszaru działalności penitencjarnej jak i ochronnej. Spotkanie to było okazją do zachęcenia studentów do wstąpienia w nasze szeregi.

materiał: mł.chor. Justyna Sejdowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 12 10

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak prawidłowo stosować antybiotyki? Nie przerywaj kuracji

Czy wiesz, jak prawidłowo stosować antybiotyki? Zapobieganie infekcjom i odpowiednie ich# leczenie pomogą zachować skuteczność leków i zapobiegać antybiotykoodporności.

(czytaj więcej)
0

Ćwiczenia policjantów i straży granicznej. Wspólne działania

Policjanci, wspólnie ze strażą graniczną, wzięli udział# w ćwiczeniach na terenie Portu Lotniczego w Bydgoszczy. Miały one na celu sprawdzenie i utrwalenie działań służb w odpowiedzi na realne zagrożenia, które mogą wystąpić podczas codziennej działalności lotniska.

(czytaj więcej)
0

Co nam mówi kod kreskowy? Czy prefiks 590 = Polska?

Kto odpowiada za kody kreskowe#? GS1 to międzynarodowa organizacja zajmująca się zarządzaniem systemem znakowania produktów kodami kreskowymi.

(czytaj więcej)
0

Terytorialsi na kolejnym szkoleniu. Kurs SERE był bardzo wymagający

Ucieczka, unikanie przeciwnika, przetrwanie w terenie to tylko niektóre #zagadnienia kursu SERE poziomu B, który w minionym tygodniu zrealizowało Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu. W 5-dniowym kursie udział wzięło kilkunastu Terytorialsów z całego kraju, a zajęcia realizowane były m.in. na terenie borów Tucholskich.

(czytaj więcej)