Dziś mamy 23 stycznia 2019, środa, imieniny obchodzą:

13 czerwca 2018

Burzliwa dyskusja w Ślesinie. Mieszkańcy są przeciwni budowie masztów

fot. MM

fot. MM

12 czerwca w Ślesinie zorganizowano zebranie wiejskie w sprawie budowy w centrum #sołectwa dwóch masztów telefonii komórkowej.

Spotkanie rozpoczęła sołtys Bernadeta Nowaczyk informując mieszkańców, w którym miejscu miałyby zostać postawione maszty – konkretnie chodzi o działki nr 31/1 i 332/7 w miejscowości Ślesin przy ulicy Strażackiej.

Mieszkańcy Ślesina rozpoczęli burzliwą dyskusję, przedstawiając przy tym zarówno zalety, jak i wady postawienia masztów w centrum miejscowości. Głównym argumentem, który przemawiał za tym, by zgodzić się na postawienie masztów, było polepszenie zasięgu, szybkości internetu oraz korzyści finansowe do Wiejskiego Domu Kultury w Ślesinie. Takich argumentów używali zwolennicy postawienia masztów w tej lokalizacji.

Inni mieszkańcy ostrzegali o szkodliwym oddziałowywaniu pola elektromagnetycznego, które wytwarzają nadajniki telefoni komórkowej, zwłaszcza w sytuacji, kiedy usytuowane są  w odległości mniejszej niż 500 metrów od zabudowań. – Możemy mieć dobry internet, lecz nie kosztem zdrowia. Zgadzamy się na budowę masztów, ale nie tak blisko naszych domów – powiedział jeden z mieszkańców. Ten argument trafił do szerokiego grona osób, które w zdecydowanej większości było przeciw wybudowaniu masztów na tym terenie. W tej sytuacji konieczne będzie wskazanie nowych miejsc, w których miałyby być one postawione.

Oceń artykuł: 11 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (25) Zgłoś naruszenie zasad

  • -9 (21)

  O. N. , w dniu 13-06-2018 15:46:30 napisał:

  Czyżby znowu mieszkańcy ulicy Sportowej byli przeciwko? Nie dogodzisz ludziom.... Postawić maszt z dala od zabudowań? Jaki to ma sens.? Pozdrawiam goraco osoba będąca za postawieniem masztu.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 7 (25)

  Krytyk Społeczny, w dniu 13-06-2018 17:06:30 napisał:

  Jak widać nie wszystkich da się przekupić i omamić.Postawa mieszkańców godna naśladowania i uznania.Nic o Nas bez Nas.O tym powinni pamiętać Ci wszyscy którzy ciągle uważają,że z pozycji siły lub oferowanych rekompensat mogą wszystko.Otóż jak widać nie mogą.Spadek wartości nieruchomości,problemy zdrowotne człowieka,zwierząt w gospodarstwie-to nie są fanaberie a fakty z życia wzięte naukowo potwierdzone.Pod względem prawnym, w procesie inwestycyjnym wydawanych jest sporo decyzji, od której strony (np. bezpośredni sąsiedzi) mogą się odwoływać. Czasem zdarzają się też, niestety, decyzje organów wydawane niezgodnie z prawem, co potem udowadniają sądy-dlatego warto walczyć i się nie poddawać.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -3 (11)

  mieszkan, w dniu 13-06-2018 19:29:31 napisał:

  brawo my brawo ja

  odpowiedz

  • 21 (45)

  Jacek P., w dniu 13-06-2018 20:53:26 napisał:

  W tej sytuacji operatorzy telefonii komórkowej powinni wypowiedzieć umowy malkontentom i odciąć ich od sieci. Skoro mieszkańcy nie dają zgody na maszty przekaźnikowe, to znak że zgadzają się na odcięcie od sieci ich smartfonów i innego sprzętu komórkowego. To rozwiązanie jest uczciwe dla obu stron.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 14 (24)

  Naklove, w dniu 13-06-2018 21:32:51 napisał:

  Większość nie zawsze ma rację, a demokracja nie zawsze jest najlepsza dla wszystkich. Trzeba takie rzeczy stawiać, jeśli mamy się rozwijać. Albo idziemy w stronę zachodu albo tkwimy dalej w poświadczeniu, że kilku ludzi wie co jest dla nas najlepsze. A na zebraniu nie pojawiłem się i wypisuje na forum(pewnie ktoś w tych kategoriach myślał). Dobry zasięg w takiej wsi to podstawa! Często odwiedzam i w tych rejonach, których mieszkańcy się tak burzą, problem jest denerwujący. Zero komfortu, tylko szukanie zasięgu albo jedna kreska. I trzeba być naprawdę dziwnym, żeby tłumaczyć zdrowiem nasz komfort, a iść i jeść m.in. kiełbasę z grilla z całą tablicą Mendelejewa. Zastanówcie się!

  odpowiedz

  • 10 (18)

  Offline , w dniu 13-06-2018 21:42:06 napisał:

  Teraz pozostaje tylko liczyć na to, że maszt powstanie np. na terenie GS-u a może parafii. Proponuję aby w centrum wsi postawić budkę telefoniczną, może będą przyjeżdża ać turyści.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 4 (10)

  łon, w dniu 13-06-2018 22:14:53 napisał:

  buraki sie nie znajo

  odpowiedz

  • 0 (6)

  Ślesin, w dniu 13-06-2018 22:30:58 napisał:

  Podobno 10 lipca będzie następne głosowanie,, także chyba będą te wieże

  odpowiedz

  • -3 (7)

  bodo, w dniu 14-06-2018 05:55:02 napisał:

  Sprzęty w domach mają dużo większe pola elektromagnetyczne niż maszt,ale nażekać że nie ma zasięgu to tylko pretensje do siebie.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 5 (7)

  trzeba bylo się uczyć a nie za prl bąki puszczać, w dniu 14-06-2018 08:12:35 napisał:

  oj tępe strzały są ale we władzach. Przecież ta sołtys to nie wie nawet jaka będzie wysokość masztów, z jaką mocą i częstotliwością będą pracowały nadajniki. Nie zapomnijcie że długość fali jest ważna, ale we wiejskich warunkach stawia się nadajniki o niskich częstotliwościach np. 900MHz i dużej mocy aby pokryć większy teren z mniejszą przepustowością. Nadajnik taki można stawiąc ok 1km od zabudowań i każdy będzie miał zasięg nie trzeba mieć anteny nad głową polaczki cebulaczki....

  odpowiedz

  • 3 (5)

  agent orange, w dniu 14-06-2018 08:28:18 napisał:

  Spoko, w takim razie tę wioskę czeka los podobny do Nakła, tj wyludnienie i starzejące się społeczeństwo. Osobiście nie zamieszkałbym w takim towarzystwie, które nie ma pojęcia o zaasięgach, przepustowościach, normach oraz innych rzeczach. Miłej izolacji! :)

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (2)

  agent tomek, w dniu 14-06-2018 09:19:51 napisał:

  agencie orange, kiedy będą fibery w ślesinie? jak tacy nowocześni jesteście i nie izolujecie mieszkańców od szybkiego internetu

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Konstrukcje stalowe
Elzab Zeta
sugerowana cena producenta: 2816,70PLN
Materiały eksploatacyjne do wszystkich drukarek
Od 4,90 PLN
Kasa fiskalna Novitus NANO E
1290 nettoPLN
Makijaż na każdą okazję
Siłownia
Budowa magazynów
Fotokubek magiczny
29,90PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)