Dziś mamy 23 marca 2018, piątek, imieniny obchodzą:
08 marca 2018

Burmistrz miasta partnerskiego odwiedziła liceum. Holenderska delegacja została ciepło przyjęta

fot. pow.

fot. pow.

"Fantastycznie jest zobaczyć, jak uczniowie z obu szkół pracują razem nad swoją przyszłością" – # powiedziała Pani Milène Junius, Burmistrz Hellevoetsluis, podczas wizyty w I LO im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią.

W dziewiętnastym roku współpracy „Krzywoustego” z partnerską szkołą PENTA college CSG Jacob van Liesveldt w Hellevoetsluis, 6 marca nakielskie liceum gościło delegację z Holandii dokładnie rok po wizycie Starosty Nakielskiego w holenderskiej szkole. Wraz z Burmistrz Milène Junius przybyli do Nakła Pani Veronique Stern (wydział komunikacji społecznej i turystyki Urzędu Miasta Hellevoetsluis) oraz Pan Jan Simon van der Linde (koordynator projektów PENTA college CSG Jacob Liesveldt).

W murach I LO w Nakle holenderska delegacja została ciepło przyjęta przez dyrektora Pawła Darula w towarzystwie nauczycieli języka angielskiego – koordynatorów projektów polsko-holenderskich – Anitę Krzyżanowską, Lucynę Majcher i Andrzeja Otto. W spotkaniu uczestniczył również Starosta Nakielski Tomasz Miłowski. Rozmawiano o wieloletniej współpracy szkół i dorobku zrealizowanych do tej pory projektów oraz o planach na przyszłość, m.in. nadchodzącym jubileuszu 20-lecia. Równie ważną częścią wizyty było spotkanie z dużą grupą młodzieży, która już brała udział w projektach z holenderską szkołą lub jest obecnie zaangażowana w rozpoczynający się projekt „Let’s Go and Find Solutions”. Goście z Holandii zwiedzili też ponad 140-letnią szkołę zatrzymując się na dłużej w pięknej auli, gdzie z zainteresowaniem poznali jej historię.

Kolejna grupa uczniów Krzywoustego i Jacob van Liesveldt realizująca tegoroczny projekt spotka się w Holandii w ramach wizyty studyjnej już w kwietniu. Tym razem młodzież polsko-holenderska będzie szukać rozwiązań, które z punktu widzenia młodego człowieka poszerzyłyby ofertę przystani zlokalizowanych w obu miastach, Nakle i Hellevoetsluis. Wspólnie wypracowane pomysły zostaną opracowane w zespołach pod hasłem „Dzień na Przystani i w jej okolicach” i zamieszczone w mediach społecznościowych. Projekt „Let’s Go and Find Solutions” jest współfinansowany przez rodziców uczestników projektu oraz instytucji: PENTA college w Hellevoetsluis, I Liceum Ogólnokształcące w Nakle i Powiat Nakielski.

materiał: Anita Krzyżanowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 8 11

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)