Dziś mamy 10 kwietnia 2020, piątek, imieniny obchodzą:

28 grudnia 2019

Budynki w złym stanie technicznym i ogólny nieporządek. Potrzebne są zmiany

fot. MM

fot. MM

Stan terenu za nakielskim szpitalem pozostawia wiele do życzenia. Na ten #problem uwagę zwraca wielu mieszkańców. Temat znany jest także starostwu w Nakle.

Przeprowadzono nawet wizję lokalną tego terenu, w której wzięli udział przedstawiciele powiatu oraz szpitala. Potwierdzono, że jego stan jest zły, a zagospodarowanie wymagałoby szeregu zmian. Jak przekazał Jacek Kwasigroch – dyrektor wydziału architektury i budownictwa w nakielskim starostwie, powiat wystąpił do zarządu szpitala o przedstawienie własnej koncepcji zagospodarowania tego terenu. – Wystąpiono o przedstawienie potrzeb w zakresie ilości miejsc parkingowych przeznaczonych dla personelu, pojazdów sanitarnych i pacjentów, przedstawienie ewentualnych planów rozbudowy lub przebudowy istniejących budynków czy adaptacji budynków na inne cele, a także wskazanie obiektów niepotrzebnych, w złym stanie technicznym, które mogą zostać przeznaczone do rozbiórki. Ich duża liczba uniemożliwia prawidłowe zagospodarowania terenu, a jednocześnie niekorzystnie wpływa na wizerunek szpitala – uważa Kwasigroch.

Pojawiła się także koncepcja przebudowy głównego wejścia do szpitala i otworzenia go na stronę zachodnią w stronę parkingu, który został przez gminę wydzielony z przyległego parku Jana III Sobieskiego. Łączyłoby się to z modernizacją szpitalnego oddziału ratunkowego. Jednak takie pomysły uzależnione są w największej mierze od tego, jakie pomysły na dalszy rozwój szpitala ma jego zarząd, który jest prywatną spółką. Czy spółka zechce realizować plany i marzenia nakielskiego starostwa?

Oceń artykuł: 3 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (30) Zgłoś naruszenie zasad

  • 16 (18)

  jkk, w dniu 28-12-2019 16:26:12 napisał:

  Wstyd widać że brak jest dobrego gospodarza - Wstyd

  odpowiedz

  • -1 (21)

  bolek, w dniu 28-12-2019 17:25:03 napisał:

  zamknąć to badziewie i tą umieralnie też

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 22 (28)

  Szyszka, w dniu 28-12-2019 18:20:00 napisał:

  Spółka prawników która zwie się "Nowy Szpital" niech w końcu inwestuje a nie tylko brać z NFZ i liczyć na Owsiaka oraz gminne fundusze. Czekać tylko aż reszta tych karadej się rozsypie - zresztą teraz to już Straż Pożarna przejmuje ich obowiązki bo zanim dojedzie ambu- karawana to tylko testament spisać. Dlatego u nas nigdy nie będzie SOR-u.....brak lekarzy na stałych dyżurach...brak odpowiedniej floty pojazdów , brak sprzętu itd itp....lepiej odsyłać do Bydgoszczy..albo transportować LPR Ot ci polityka. Naprawdę zastanówcie się na dobrą polisą i testamentem. Bo nigdy nie wiadomo kiedy coś się stanie . Powszechnie znaną opinię - szpital wyrabiał sobie całe lata więc sami sobie odpowiedzcie czy serial "Daleko od noszy" nie był kręcony w Nakle. Otóż NIE - reżyser się na nim tylko wzorował.

  odpowiedz

  • 22 (24)

  ..., w dniu 28-12-2019 18:28:29 napisał:

  Dlaczego w innych miastach powiatowych można mieć pełen personel i SOR-y a w Nakle nie?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 13 (13)

  Żal , w dniu 28-12-2019 18:40:14 napisał:

  To jest żenada nie szpital....

  odpowiedz

  • 10 (10)

  sprawiedliwy , w dniu 28-12-2019 19:14:28 napisał:

  oprócz tego że ogólny syf w szpitalu począwszy od jakości wykonywanych zabiegów, operacji czy doraźnej pierwszej pomocy to ludzie potrzebujący nie mają gdzie postawić auta bo parkingi są zajęte przez policjantów i pracowników służby więziennej którzy mieszkają na Kazimierza Wielkiego i parkują tam jak na swoim prywatnym parkingu. Ostatnio nawet miał problem karawan dojechać po zwłoki

  odpowiedz

  • 18 (20)

  Naklo, w dniu 28-12-2019 20:20:48 napisał:

  Za to co się dzieje z naszym szpitalem to wina starostwa min Kindermana Sobola Milowskiego i radnych powiatu to oni sprzedali szpital a sobie nam zostawili pakiet mniejsosciowy....a teraz są oburzeni powinni nasz przeprosić.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 1 (7)

  zmit, w dniu 28-12-2019 20:46:16 napisał:

  60procent wyjazdow karterki jest bezpodstawnych...pamietajcie o tym

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (3)

  kkk, w dniu 28-12-2019 21:49:18 napisał:

  Tam naprawdę jest syf koło szpitala, nie chce im się nawet posprzątać i zrobić zwykłe prace porządkowe.

  odpowiedz

  • 4 (6)

  Vivo, w dniu 29-12-2019 10:04:13 napisał:

  Nie powinni leczyć w Naszym Szpitalu bo to co robią to jest żenada

  odpowiedz

  • 3 (15)

  EwaM., w dniu 29-12-2019 10:27:01 napisał:

  Więcej kasy na kościoły i kler !Najważniejsze aby prosty ludek umiał się modlic.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (3)
  • 5 (7)

  mieszkanka, w dniu 29-12-2019 13:17:31 napisał:

  Najdziwniejsze jest to, że w Nakle nie ma porodówki. To jest nie do pomyślenia. Niby władza z rozumem a jednak czegoś im brak. W Występie odebrano wykonanie nowych dróg, pamiętam chodzącą bezmyślnie komisję.Do dziś jest bałagan, bo większość kierujących nie wie kto gdzie ma pierwszeństwo z powodu braku znaków drogowych.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble systemowe w kolorze Biały Uni Mat / Biały Mat
Meble młodzieżowe systemowe
Sprawdzanie świateł
GratisPLN
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Drukarka filskalna Novitus DEONe
2290 nettoPLN
Metkownice
od 179PLN
Usta - powiekszanie
Kasa fiskalna Sharp
1844PLN PROMOCJAPLN
0

Pandemie na przestrzeni wieków . O chorobach, których już nie pamiętamy

W marcu Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła pandemię wirusa SARS-CoV-2. Dla #współczesnego społeczeństwa to nowa sytuacja, jednak ludzie na przestrzeni wieków znacznie częściej doświadczali plagi chorób zakaźnych. Ratunek niósł postęp medycyny - w szczególności rozwój wakcynologii. Dziś znów czekamy na szczepionkę, dzięki której uda się opanować pandemię.

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

Prosty przepis na zaskakującą, słodką dekorację. Wykonasz ją razem z dziećmi

Zamieszczamy prosty przepis na zaskakującą, słodką dekorację i dodatek do #świątecznego śniadania – Wielkanocne ryżowe jajeczka. Ich wykonanie będzie z pewnością świetną zabawą dla dzieci!

(czytaj więcej)
0

„Różowy Księżyc” zagościł na niebie. Największa pełnia w roku

W ciągu ostatniej nocy Księżyc wyglądał zjawiskowo. Na niebie mogliśmy #obserwować Różową Pełnią. Macie zdjęcia? Przyślijcie na kontakt@powiat24.pl

(czytaj więcej)