Dziś mamy 16 lutego 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

28 grudnia 2019

Budynki w złym stanie technicznym i ogólny nieporządek. Potrzebne są zmiany

fot. MM

fot. MM

Stan terenu za nakielskim szpitalem pozostawia wiele do życzenia. Na ten #problem uwagę zwraca wielu mieszkańców. Temat znany jest także starostwu w Nakle.

Przeprowadzono nawet wizję lokalną tego terenu, w której wzięli udział przedstawiciele powiatu oraz szpitala. Potwierdzono, że jego stan jest zły, a zagospodarowanie wymagałoby szeregu zmian. Jak przekazał Jacek Kwasigroch – dyrektor wydziału architektury i budownictwa w nakielskim starostwie, powiat wystąpił do zarządu szpitala o przedstawienie własnej koncepcji zagospodarowania tego terenu. – Wystąpiono o przedstawienie potrzeb w zakresie ilości miejsc parkingowych przeznaczonych dla personelu, pojazdów sanitarnych i pacjentów, przedstawienie ewentualnych planów rozbudowy lub przebudowy istniejących budynków czy adaptacji budynków na inne cele, a także wskazanie obiektów niepotrzebnych, w złym stanie technicznym, które mogą zostać przeznaczone do rozbiórki. Ich duża liczba uniemożliwia prawidłowe zagospodarowania terenu, a jednocześnie niekorzystnie wpływa na wizerunek szpitala – uważa Kwasigroch.

Pojawiła się także koncepcja przebudowy głównego wejścia do szpitala i otworzenia go na stronę zachodnią w stronę parkingu, który został przez gminę wydzielony z przyległego parku Jana III Sobieskiego. Łączyłoby się to z modernizacją szpitalnego oddziału ratunkowego. Jednak takie pomysły uzależnione są w największej mierze od tego, jakie pomysły na dalszy rozwój szpitala ma jego zarząd, który jest prywatną spółką. Czy spółka zechce realizować plany i marzenia nakielskiego starostwa?

Oceń artykuł: 3 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (30) Zgłoś naruszenie zasad

  • 16 (18)

  jkk, w dniu 28-12-2019 16:26:12 napisał:

  Wstyd widać że brak jest dobrego gospodarza - Wstyd

  odpowiedz

  • -1 (21)

  bolek, w dniu 28-12-2019 17:25:03 napisał:

  zamknąć to badziewie i tą umieralnie też

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 22 (28)

  Szyszka, w dniu 28-12-2019 18:20:00 napisał:

  Spółka prawników która zwie się "Nowy Szpital" niech w końcu inwestuje a nie tylko brać z NFZ i liczyć na Owsiaka oraz gminne fundusze. Czekać tylko aż reszta tych karadej się rozsypie - zresztą teraz to już Straż Pożarna przejmuje ich obowiązki bo zanim dojedzie ambu- karawana to tylko testament spisać. Dlatego u nas nigdy nie będzie SOR-u.....brak lekarzy na stałych dyżurach...brak odpowiedniej floty pojazdów , brak sprzętu itd itp....lepiej odsyłać do Bydgoszczy..albo transportować LPR Ot ci polityka. Naprawdę zastanówcie się na dobrą polisą i testamentem. Bo nigdy nie wiadomo kiedy coś się stanie . Powszechnie znaną opinię - szpital wyrabiał sobie całe lata więc sami sobie odpowiedzcie czy serial "Daleko od noszy" nie był kręcony w Nakle. Otóż NIE - reżyser się na nim tylko wzorował.

  odpowiedz

  • 22 (24)

  ..., w dniu 28-12-2019 18:28:29 napisał:

  Dlaczego w innych miastach powiatowych można mieć pełen personel i SOR-y a w Nakle nie?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 13 (13)

  Żal , w dniu 28-12-2019 18:40:14 napisał:

  To jest żenada nie szpital....

  odpowiedz

  • 10 (10)

  sprawiedliwy , w dniu 28-12-2019 19:14:28 napisał:

  oprócz tego że ogólny syf w szpitalu począwszy od jakości wykonywanych zabiegów, operacji czy doraźnej pierwszej pomocy to ludzie potrzebujący nie mają gdzie postawić auta bo parkingi są zajęte przez policjantów i pracowników służby więziennej którzy mieszkają na Kazimierza Wielkiego i parkują tam jak na swoim prywatnym parkingu. Ostatnio nawet miał problem karawan dojechać po zwłoki

  odpowiedz

  • 18 (20)

  Naklo, w dniu 28-12-2019 20:20:48 napisał:

  Za to co się dzieje z naszym szpitalem to wina starostwa min Kindermana Sobola Milowskiego i radnych powiatu to oni sprzedali szpital a sobie nam zostawili pakiet mniejsosciowy....a teraz są oburzeni powinni nasz przeprosić.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 1 (7)

  zmit, w dniu 28-12-2019 20:46:16 napisał:

  60procent wyjazdow karterki jest bezpodstawnych...pamietajcie o tym

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (3)

  kkk, w dniu 28-12-2019 21:49:18 napisał:

  Tam naprawdę jest syf koło szpitala, nie chce im się nawet posprzątać i zrobić zwykłe prace porządkowe.

  odpowiedz

  • 4 (6)

  Vivo, w dniu 29-12-2019 10:04:13 napisał:

  Nie powinni leczyć w Naszym Szpitalu bo to co robią to jest żenada

  odpowiedz

  • 3 (15)

  EwaM., w dniu 29-12-2019 10:27:01 napisał:

  Więcej kasy na kościoły i kler !Najważniejsze aby prosty ludek umiał się modlic.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (3)
  • 5 (7)

  mieszkanka, w dniu 29-12-2019 13:17:31 napisał:

  Najdziwniejsze jest to, że w Nakle nie ma porodówki. To jest nie do pomyślenia. Niby władza z rozumem a jednak czegoś im brak. W Występie odebrano wykonanie nowych dróg, pamiętam chodzącą bezmyślnie komisję.Do dziś jest bałagan, bo większość kierujących nie wie kto gdzie ma pierwszeństwo z powodu braku znaków drogowych.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotokubek z kolorowym uchwytem w kształcie serca
24,90PLN
Meble kuchenne
Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
Nadanie modnej linii
Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
Fotokubek magiczny
29,90PLN
Wagi sklepowe
700PLN 500PLN
Modne aranżacje
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)