Dziś mamy 3 czerwca 2020, środa, imieniny obchodzą:

20 maja 2020

Budowa ścieżki bez utrudnień. Trwają prace na trasie Nakło-Występ

fot. MM

fot. MM

Budowa ścieżki łączącej Nakło z Bydgoszczą przebiega bez przeszkód. Obecnie prace #trwają na odcinku Nakło – Występ.

Początek ścieżki łączącej Nakło z Bydgoszczą obejmować będzie odcinek od ronda w ciągu ul. Poznańskiej (od strony Paterka) do ronda w ciągu ul. Potulickiej, gdzie się ona rozgałęzi. Pierwsze odgałęzienie będzie przebiegać wzdłuż nasypu obwodnicy Nakła do ul. Rudki, a następnie od ul. Rudki aż do ul. Potulickiej – do wysokości sklepu „Gama”.

Drugie odgałęzienie to ścieżka od ronda w ciągu ul. Potulickiej do granicy naszego powiatu. Tutaj ścieżka będzie przebiegała wzdłuż drogi powiatowej. W ramach tej jednej inwestycji łącznie zbudowany zostanie odcinek liczący ok. 14 kilometrów długości.

Jak już informowaliśmy, w ostatnim czasie rozkopany został chodnik na ul. Potulickiej. Prace przy ścieżce w tym miejscu póki co zostały wstrzymane, gdyż spółka gazowa wykonuje przyłącze do KPEC- – Spółka gazowa jest już w trakcie wykonywania przyłącza. Nie ukrywam, że zależy nam na czasie. Dopiero wówczas, gdy ten proces się zakończy, będziemy kontynuowali budowę ścieżki na ul. Potulickiej. W chwili obecnej zrobiliśmy tyle, ile mogliśmy – została położona nowa kostka do skrzyżowania ulic Potulickiej i Łącznej – oznajmił Lamprecht. Prace wykonywane są natomiast wzdłuż drogi powiatowej – Jeśli chodzi o drugie rozgałęzienie ścieżki, to obecnie wykonywany jest nasyp na moście w Występie, jak i sam dojazd do tego mostu. Układane będą tam krawężniki i obrzeża. Sukcesywnie będziemy przesuwać się z pracami w stronę Gorzenia. Żadnych utrudnień do tej pory nie mieliśmy. Powiedziałbym nawet, że prace idą szybciej niż wcześniej zakładaliśmy. Większych utrudnień w ruchu drogowym spowodowanych budową ścieżki również nie przewidujemy – dodał.

Oceń artykuł: 6 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (23) Zgłoś naruszenie zasad

  • 5 (5)

  Rower, w dniu 20-05-2020 16:31:26 napisał:

  A te słupy na środku ścieżki przy moście w Występie zostaną?

  odpowiedz

  • 3 (3)

  cosikJanosik, w dniu 20-05-2020 16:43:22 napisał:

  Cos mi się zdaje że za 3 lata w asfalcie będą pęknięcia i dziury

  odpowiedz

  • 2 (6)

  Rebeka, w dniu 20-05-2020 19:08:24 napisał:

  Kto się tak szczyci tą ścieżką rowerową? Władze Nakła? Rozpisują się że są takie postępy ale zapomnieli dodać że sprawa tak naprawdę nie jest jeszcze uregulowana_ tzn.ze właściciele działek które okroili nie dostali jeszcze ani grosza i jakoś nikt o tym nie wspomina. W jakim cywilizowanym kraju można tak ”dzialac”???

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 6 (8)

  Aga, w dniu 20-05-2020 19:14:40 napisał:

  Fajnie, cieszymy się!! Ale czemu ścieżka rowerowa będzie w mieście wzdłuż ulicy Potulickiej, do Rynku..Czy nie można było zrobić wzdłuż obwodnicy i połączyć z Paterkiem??

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 4 (4)

  Kkkk, w dniu 20-05-2020 20:44:17 napisał:

  Dobrze że powstanie ale jak wjada rolnicy wielkimi traktorami po siano na łąki to ścieżkę zniszczą bo zjazdy słabe no i ten co ziemię i gruz wysypuje na łąkę to też zniszczy ścieżkę już raz chodnik zniszczył

  odpowiedz

  • -2 (6)

  Cna, w dniu 20-05-2020 21:57:21 napisał:

  To totalny bezsens chodnik pusty i ścieżka sporadycznie zajęta to się nienie da da opisać idiotyzm

  odpowiedz

  • 2 (8)

  Stachu , w dniu 20-05-2020 22:14:20 napisał:

  Drzewa i lampy w pasie chodnika i ścieżki rowerowej tylko w Nakle takie cuda. A ta dobra kostka z chodnika w Występie zerwana to gdzie? U kogo na posesji? Pozdrawiam

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Andrzejek, w dniu 21-05-2020 07:32:25 napisał:

  czy to znaczy, że każdy będzie mógł się przyłączyć do KPEC wzdłuż podłączenia które jest instalowane?

  odpowiedz

  • 0 (0)

  lokalny, w dniu 21-05-2020 09:35:08 napisał:

  Gdzie jest Inspektor nadzoru , Krawęrzniki kładzone są w powietrzu bez cementu na prostej za Jędrzejczykiem tam dwa razy chodnik się przechylił Nie róbcie tego błędu.Pozdrawiam

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Robert, w dniu 21-05-2020 10:41:09 napisał:

  Wreszcie

  odpowiedz

  • 0 (0)

  kazik jerzdrza, w dniu 21-05-2020 11:00:12 napisał:

  żeby nie było że krytykuję tylko bo fajnie fajnie, ale te zjazdy na ścieżce rowerowej powinny był łagodne bez uskoku, bo jak jade 30-45 na godzine to nie da sie przejechac, a to sciezka rowerowa a nie plac wycieczkowy dla b00mbelk00f

  odpowiedz

  • 0 (0)

  czytelnik, w dniu 21-05-2020 11:35:31 napisał:

  Lubaszcz czeka ponad 30 lat,katastrofa.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Paweł S., w dniu 21-05-2020 14:32:56 napisał:

  "prace idą szybciej niż wcześniej zakładaliśmy." - a czy ktoś sprawdził dlaczego szybciej? "lokalny" wyżej komentował, że robią fuszerkę. Dla nakielskich włodarzy liczy się tylko zrobić tanio tj. byle jak a i tak puścimy odbiory.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  czytelnik, w dniu 21-05-2020 14:50:56 napisał:

  Kiedy wreszcie młodzież do Lubaszcza doczeka się chodnika? Jaki idiota wymyślił wybudowanie kawałka chodnika łączącego Poznańską z Potulicką?Dlaczego tego nie skończyli?Czy radnym,włazom na mózg padło?

  odpowiedz

  • 0 (0)

  eko, w dniu 21-05-2020 18:25:46 napisał:

  W okolicy ścieżki rowerowej widziano spacerujące mrówki. Tej ścieżki dla rowerów nie będzie.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Widz, w dniu 21-05-2020 22:05:01 napisał:

  A kto wie kto.bedziebbudowal kładkę na moście zna może ktoś firmę która się tym.zajmnie

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Zaniepokojona internautka, w dniu 22-05-2020 22:57:38 napisał:

  Proponuję też lepiej zorganizować kierowanie ruchem. Wygląda to tak że kieruje ruchem jedna osoba. Zatrzymuje i puszcza samochody w obu kierunkach. To cud, że jeszcze nie wydarzyła się tragedia.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Drukarki kodów kreskowych
899PLN 499PLN
Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
Botox
Stoły i krzesła - różne wzory i kolory
Narożnik z funkcją spania, 6 kolorów do wyboru
Budowa hal
Fotokubek z kolorowym wnętrzem
24,90PLN
Wagi sklepowe
699PLN 500PLN
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)