Dziś mamy 20 maja 2022, piątek, imieniny obchodzą:

19 stycznia 2022

Budowa drogi ekspresowej S-10. Pojawiły się kolejne przeszkody

fot. portalkujawski.pl

fot. portalkujawski.pl

Krajowa Izba Odwoławcza unieważniła wybór# podbydgoskiej firmy Kobylarnia jako wykonawcy odcinka Solec Kujawski – Toruń Zachód drogi ekspresowej S-10. Wciąż nie ma rozstrzygnięcia dla odcinka Stryszek – Emilianowo. Opóźni się także wydanie decyzji środowiskowej dla odcinka na zachód od Bydgoszczy do Wyrzyska.

W połowie grudnia GDDKiA wybrała wykonawcę dla odcinka Solec Kujawski – Toruń Zachód drogi ekspresowej S-10 – wybrano konsorcjum Kobylania (lider) – Mirbud, które zaoferowało budowę odcinka za 425,8 mln zł. Kolejną ofertę pod względem kwotowym złożyła warszawka firma PORR SA na kwotę 463,4 mln. Ta firma zaskarżyła wybór oferty Kobylarnia do KIO, a to nakazało unieważnienie wyboru i ponowne jego dokonanie. W praktyce opóźni to podpisanie umowy na budowę o kilka tygodni.

W listopadzie GDDKiA wybrała dla odcinka Bydgoszcz Południe (Stryszek) – Emilianowo ofertę Budimexu. 14 grudnia GDDKiA tę decyzję jednak cofnęła, bowiem pojawiły się wątpliwości co do oferty. Na temat szczegółów publicznie nic jednak nie powiedziano, jedynie wiemy, że wezwano Budimex do złożenia dodatkowych wyjaśnień, teraz trwa proces weryfikacji, stąd też wykonawcy wciąż nie mamy wybranego.

Jeżeli chodzi o odcinek Emilianowo – Solec Kujawski na początku listopada otwarto oferty i najtańszą zaoferował Budimex. Do dzisiaj nie wybrano jednak najkorzystniejszej oferty, być może zwlekanie z jej wyborem ma związek z zamieszaniem wokół Budimexu na sąsiednim odcinku.

Czwarty odcinek zaczyna się od planowanego węzła Toruń Zachód i biegnie do autostrady A1. Tutaj oferty otwarto już we wrześniu, najtańszą złożyło konsorcjum z liderem NDI SA. Do dzisiaj jednak nie wybrano najkorzystniejszej oferty.

Planowano umowy podpisać do marca

W grudniu obradował Parlamentarny Zespół ds. Budowy Drogi S-10 (jeszcze przed unieważnieniem wyboru dla odcinka Stryszek – Emilianowo), wówczas przedstawiciele GDDKiA wyrazili nadzieję,że do marca uda się podpisać umowy z wykonawcami tych wszystkich czterech odcinków. Pojawiające się jednak nowe problemy mogą ten plan nieco zweryfikować.

Opóźnienia też pomiędzy Bydgoszczą i Wyrzyskiem

Do wtorku 18 stycznia planowano wydać decyzję środowiskową dla odcinka Bydgoszcz – Wyrzysk drogi ekspresowej S-10. Bez prawomocnej decyzji środowiskowej nie można bowiem ogłosić przetargów. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Bydgoszczy wskazując na skomplikowany charakter sprawy ustaliła nowy termin na 18 marca. Praktyka pokazuje,że trzeba się liczyć, że ten termin może się wydłużyć o kolejne miesiące.

Źródło: portalkujawski.pl

Oceń artykuł: 0 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (3)

  nadzorca pubłowlany, w dniu 19-01-2022 09:39:33 napisał:

  oby nie budowali tak jak ulicy Strażackiej i Kasztanowej w Sadkach. polecam przyjechać zobaczyć. czeskie filmy już was nie zaskoczą.

  odpowiedz

  • 5 (7)

  Sadkowianin, w dniu 19-01-2022 11:58:32 napisał:

  W Sadkach na Strażackiej chodniki prawie na wysokości okien pierwszego piętra. "ORDER Z BURAKA" dla geniuszy z naszego magistratu, którzy wyrazili zgodę na wykonanie takiego bubla komunikacyjnego !!!!!

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Jan, w dniu 20-01-2022 10:37:17 napisał:

  Miałem okazję jechać tam w tym tygodniu, tragedia i wy na to pozwalacie ? Z waszych podatków? Chodniki są prawie szersze niż sama ulica. Deptak mogli zrobić taniej by wyszło

  odpowiedz

  • 3 (3)

  MP, w dniu 20-01-2022 12:51:20 napisał:

  Pis to idioci, złodzieje i debile

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa magazynów
Ramka na zdjęcia
74,90PLN 39,90PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Kapusta młoda
3,99PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Album na zdjęcia 10x15
17,90PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
0

Więcej Polaków chce oszczędzać. Nie wszystkich na to stać

Rosnąca inflacja oraz wojna bardziej mobilizują do# oszczędzania niż pandemia – wynika z badania „Inflacja i wojna w Ukrainie a budżety domowe Polaków”, wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Polacy coraz bardziej doceniają znaczenie oszczędności. Jedna czwarta przyznaje, że aktualna sytuacja wpływa na ich stosunek do posiadania grosza na czarną godzinę. Niemal tyle samo stwierdza jednak, że nie stać ich na to, by odkładać.

(czytaj więcej)
0

Jak wykończyć mieszkanie, zanim ono finansowo wykończy Ciebie? Oto jak uniknąć ukrytych kosztó

Tylko w okresie styczeń-marzec 2022 r. deweloperzy oddali do użytku 54,7 tys. nowych mieszkań w całej Polsce#. To oznacza, że co miesiąc w naszym kraju przybywa średnio kilkanaście tysięcy szczęśliwych nabywców swojego „M”. Najpierw zakup lokum, które istnieje tylko na papierze, a potem odebranie już kluczy do własnego nowego mieszkania to dla wielu spełnienie marzeń, ale kiedy pierwsze emocje już opadną, okazuje się, że stajemy przed kolejnym, nie mniej wymagającym zadaniem: wykończeniem i aranżacją wnętrza. Budżet, który trzeba przeznaczyć na ten cel, to obok zakupu, kolejny duży koszt, tym bardziej, że ceny potrzebnych materiałów i usług rosną w astronomicznym tempie. Przykład? W marcu 2022 r. w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku, ceny najpopularniejszych materiałów budowlanych są wyższe średnio o 28%[2] i ciągle rosną! Sytuacji nie poprawia też rekordowa dwucyfrowa inflacja, wyższe oprocentowanie kredytów hipotecznych, rosnące ceny prądu i gazu. Rachunki za ten pierwszy są już o 24 proc. wyższe niż w 2021 r.[3] To wszystko sprawia, że kwoty, które świeżo upieczeni właściciele mieszkań zabezpieczyli na wykończenie i zagospodarowanie swoich lokali, topnieją z dnia na dzień. Jeśli nie będziemy wystarczająco ostrożni, łatwo możemy wpaść w nieplanowane długi! O tym, jak tego uniknąć w kolejnym materiale Intrum z cyklu „Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Doręczanie listów poleconych bezpośrednio do rąk adresatów

Od 16 maja 2022 r., wychodząc# naprzeciw oczekiwaniom Klientów, Poczta Polska przywraca standardowy sposób doręczania wszystkich przesyłek listowych rejestrowanych bezpośrednio do adresata. Doręczanie zostało ograniczone podczas epidemii, kiedy przesyłki polecone niewymagające potwierdzenia odbioru były doręczane wyłącznie do skrzynek oddawczych, z uwagi na bezpieczeństwo Klientów i pracowników.

(czytaj więcej)
0

Złap chwilę dla siebie! Dlaczego nie warto rezygnować ze śniadania?

Wiecznie zimna kawa – brzmi znajomo? To niestety standardowe# śniadanie niejednej mamy. Najwyższy czas z tym skończyć! Tylko zdrowa i szczęśliwa mama jest w stanie zapewnić beztroskie i radosne dzieciństwo swoim pociechom. Ale zacznijmy od początku, tzn. pierwszego posiłku w ciągu dnia. Potem pójdzie już z górki.

(czytaj więcej)