Dziś mamy 9 grudnia 2023, sobota, imieniny obchodzą:

27 września 2022

Brydżowy turniej w Nakle. Udział wzięło 9 par

fot. KP

fot. KP

Para Włodzimierz Heymann (Eurobac Nakło) i Benedykt Mieszczak (Bemix Więcbork) zwyciężyła w # turnieju brydżowym w Nakle. Turniej był rozegrany w ramach Korespondencyjnych Mistrzostw Polski.

Brydżyści w całym kraju rozgrywają turnieje, ułożonymi przez sędziego kartami. Dzięki temu można porównać wyniki uzyskane przez poszczególnych brydżystów z Polski oraz gości z zagranicy.

W poniedziałek, 26 września rozegrano w Nakle, turniej brydża sportowego w ramach eliminacji KMP. Wystąpiło 9 par z trzech powiatów: nakielskiego, bydgoskiego i sępoleńskiego (z Nakła, Łochowa, Mroczy, Rościmina, Sicienka i Więcborka). Grano na tzw. impy. Sześć par znalazło się „na plusie”, a trzy „na minusie”. Turniej sędziowali Piotr Wołowski i Ludwik Pazderski.
W turnieju z ogromną przewagą zwyciężyła Włodzimierz Heymann (Eurobac Nakło) i Benedykt Mieszczak (Bemix Więcbork). Drugie miejsce zajął duet Eurobac Nakło: Bogdan Najmrodzki i Jan Rdesiński. Na trzeciej pozycji uplasowała się para Bartłomiej Pałubicki (Eurobac)/Marceli Pluciński.

Uzyskane wyniki przez kilka pary z nakielskiego turnieju, powodują, że otrzymają one dodatkowe punkty rankingowe. Po przeliczeniu wyników z 37 na 40 ośrodków (sklasyfikowano 492 pary) biorących udział we wrześniowej eliminacji KMP, para Heymann/Mieszczak zajmuje 15 miejsce. Dzięki temu może ona otrzymać ok. 86 pkt. Duet Ziemowit Brzykcy/Krzysztof Popczyński jest na 121 miejscu. Natomiast para Najmrodzki/Rdesiński zajmuje 129 lokatę. Obie te pary mogą uzyskać ok. 15 pkt. Na 135 miejscu jest duet Pałubicki/Pluciński (ok. 13 pkt).

Kolejny turniej w Nakle zaplanowano 10 października. Będzie to październikowa eliminacja KMP, ale w grze na zapis maksymalny.

Wyniki:
1. Włodzimierz Heymann/Benedykt Mieszczak +109.00
2. Bogdan Najmrodzki/Jan Rdesiński +43.00
3. Bartłomiej Pałubicki/Marceli Pluciński +20.67
4. Mariusz Wróblewicz/Marian Zarembski +7.33
5. Ziemowit Brzykcy/Krzysztof Popczyński +6.33
6. Jan Nowakowski/Włodzimierz Suchodolski +3.67
7. Roman Grabowski/Bohdan Pliszka -16.33
8. Małgorzata Niedzielska/Tomasz Niedzielski -31.00
9. Brunon Kaczmarek/Tadeusz Nitka -61.67

Oceń artykuł: 9 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Metryczka dziecka A4
20PLN
Personalizowane zaproszenia na I komunię świętą
4,00PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Puchar Tymbarku. Trwają zapisy uczniów do turnieju piłkarskiego

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału# w turnieju o Puchar Tymbarku. Przedsięwzięcie skierowane jest do młodych, aktywnych miłośników piłki nożnej, którzy chcą aktywnie spędzać czas i rozwijać swoje umiejętności piłkarskie. Zapisy trwają do 31 stycznia 2024 roku. Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody. Wydarzenie jest objęte patronem Ministra Edukacji i Nauki.

(czytaj więcej)
0

Innowacyjny projekt cyfrowy. Wzmocnienie bezpieczeństwa żywności

Jesteś przedsiębiorcą z branży spożywczej? Pracujesz przy# kontroli przedsiębiorców? A może po prostu jesteś świadomym konsumentem, któremu zależy, żeby żywność była bezpieczna? „System powiadamiania o wprowadzeniu do obrotu żywności prozdrowotnej (SPOŻ)” to innowacyjny projekt, który wspiera wszystkich uczestników rynku spożywczego.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)