Dziś mamy 25 maja 2022, środa, imieniny obchodzą:

17 grudnia 2021

Boże Narodzenie tuż tuż. Najmłodsi poznali świąteczne tradycje

fot. pow.

fot. pow.

W dniach 14 i 15 grudnia Filię Ogólną odwiedziły:# Stokrotki, Żabki, Motylki, Biedronki i Zajączki z przedszkola nr 3 „Bajkowa Łąka” przy Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 4. Gości przywitała Mikołajka.

Na powitanie dzieci wysłuchały tekstu Katarzyny Hass „Magiczny Świat Świąt Bożego Narodzenia ukryty w książkach dla dzieci”. Następnie usłyszały o tradycjach Bożonarodzeniowych. Przedszkolaki zapoznały się ze świątecznymi atrybutami takimi jak: latarenka roratnia, okulary, czapa, włosy, broda i dzwonek Mikołaja, sanki, stajenka Betlejemska.

Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał słodki poczęstunek.

Wesołych Świąt ho ho ho!

Materiał: Stefania Bielecka - PiMBP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 6 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Mija 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej. Przypominamy jej życiorys

23 maja przypada 180. rocznica urodzin sławnej poetki# – Marii Konopnickiej, która była również tłumaczką, publicystką oraz działaczką społeczną i narodową.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)