Dziś mamy 20 czerwca 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

04 czerwca 2019

Bieg na 5 km. „IV Potulicka Piątka”

fot. ppor. Izabella Mróz-Konwińska

fot. ppor. Izabella Mróz-Konwińska

1 czerwca 2019 roku odbył się IV Bieg Przełajowy na 5 km „Potulicka Piątka”# o puchar Dyrektora Zakładu Karnego w Potulicach.

Bieg
W tym roku do startu przystąpiło aż 51 biegaczy. To o dwa razy większa liczba niż w roku ubiegłym. W związku z faktem, że bieg odbywał się w Dniu Dziecka, dodatkową atrakcją był spersonalizowany numerek zawodnika przedstawiający różne postaci – bohaterów dziecięcych bajek. Trasa biegu wyznaczona została na 2,5 km pętli ulicami oraz leśnymi i polnymi ścieżkami Potulic. Start i meta biegu znajdowała się na terenie boiska Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. W biegu wziął także udział nauczyciel tej szkoły i miłośnik biegania - Marek Frąckowiak wraz z kilkoma swoimi uczniami. Zakład Karny w Potulicach był reprezentowany przez dziesięcioro funkcjonariuszy, a nasza formacja przez łączną ilość 14 funkcjonariuszy. Po przekroczeniu linii mety każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal finiszera.

Puchary i medale
Na koniec zawodów mjr Adam Suchomski - Zastępca Dyrektora Zakładu Karnego w Potulicach wręczył zwycięzcom klasyfikacji open kobiet i mężczyzn oraz klasyfikacji służb mundurowych puchary i medale. Większość biegaczy zapowiedziała już chęć wzięcia udziału w przyszłorocznej piątej edycji biegu.

Klasyfikacja open kobiet:
1 miejsce – Urbańska Emilia Łochowice 25:23
2 miejsce – Frąckowiak Agata Potulice 28:15
3 miejsce – Gołata Ewa Inowrocław 29:44

Klasyfikacja open mężczyzn:
1 miejsce – Starszak Marcin Osiek 18:52
2 miejsce – Bąk Dariusz Osiek 20:12
3 miejsce – Bąk Oskar Mąkowarsko 21:01

Klasyfikacja open kobiet (służby mundurowe):
1 miejsce – Schulz Milena ZK Potulice 27:03
2 miejsce – Cichulska Quaas Izabela Bydgoszcz 30:40
3 miejsce – Barcikowska Weronika ZK Koronowo 35:26

Klasyfikacja open mężczyzn (służby mundurowe):
1 miejsce – Zimmer Łukasz JW Nr 1109 Grudziądz 19:12
2 miejsce – Andrzejewski Marcin 8 BREM Kołobrzeg 20:25
3 miejsce – Retecki Krzysztof ZK Bydgoszcz Fordon 20:34

materiał: kpt. Jarosław Nurkiewicz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 14

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)