Dziś mamy 11 sierpnia 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

07 grudnia 2019

Bieg Świętych Mikołajów. Terytorialsi wzięli w nim udział

fot. kpt. dr Diana Warchocka

fot. kpt. dr Diana Warchocka

Festiwal Biegów Świętych Mikołajów jest cykliczną imprezą organizowaną w # Toruniu. Ten coroczny bieg stał się dla miasta już tradycją, a dla biorących w niej udział biegaczy świetną zabawą.

W niedzielę 1 grudnia br. ponad 2 tys. biegaczy stawiło się na starcie Festiwalu Biegów Mikołajów. Trasa półmaratonu biegła poprzez starówkę, Szosę Chełmińską, Barbarkę z metą przy hali Arena Toruń. W tym samym czasie równolegle odbywały się biegi na dystansie 10km i 5km oraz nordic walking.

Terytorialsi z 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej również podjęli wyzwanie uczestnictwa. Jedni po raz pierwszy zmierzyli się z dystansami typu półmaraton, inni poprawili swoje czasy uzyskując rekordy życiowe.

„Cieszę się, że uczestniczyłem w tym biegu aktywnie wraz z moimi terytorialsami i społeczeństwem. Razem staliśmy na starcie i razem pokonywaliśmy dystans. To wzmacnia nie tylko nasze żołnierskie relacje ale podnosi również morale terytorialsów. Pokazuje że możemy szkolić się, działać i realizować zadania razem z lokalną ludnością cywilną” - komentuje dowódca 8K-PBOT płk Krzysztof Stańczyk.

„Na szczególne uznanie zasługuje terytorials 8K-PBOT szer. Zielińska Dominika, która w półmaratonie zajęła II miejsce w swojej kategorii wiekowej. Gratulujemy!” - dodaje płk Krzysztof Stańczyk.

8 Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej im. gen. Elżbiety Zawackiej, ps. „Zo” opiera swój potencjał na żołnierzach – ochotnikach, którzy z uwagi na terytorialny charakter formacji, w tym pełnienie służby w obszarze swojego zamieszkania, sami siebie nazywają Terytorialsami. O przyjęcie w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej mogą ubiegać się rezerwiści, a także te osoby, które do tej pory nie pełniły żadnej formy służby wojskowej. 

Dzięki temu, że szkolenia odbywają się głównie w dni wolne od pracy - służba w WOT daje możliwość pogodzenia życia rodzinnego i zawodowego ze służbą wojskową.

Obecnie w WOT służbę pełni blisko 24 000 żołnierzy, w tym ponad 20 000  ochotników.

materiał: kpt. dr Diana Warchocka

Oceń artykuł: 1 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (3)

  Obserwator, w dniu 07-12-2019 17:43:40 napisał:

  Już nie wiadomo czy te harcerzyki to wojsko czy celebryci?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (3)

  A-Z, w dniu 07-12-2019 18:07:35 napisał:

  Przecież nie ma wojny .Co byś chciał żeby z karabinami biegali.Zal Ci że Ciebie nie fotografuja Weź się do nich zapisz.albo też zrób coś dobrego. To Ci też fotkę strzela..

  odpowiedz

  • 1 (1)

  nj, w dniu 07-12-2019 20:32:31 napisał:

  powinni przywrocic obowiazkowa sluzbe wojskowa. od razu by sie wyleczyli z mundurów te gimbusy

  odpowiedz

  • 1 (1)

  A-Zp, w dniu 07-12-2019 21:39:17 napisał:

  Przestań ciągle się czepiać. Nasze dzieci mogą spać spokojni i się cieszyć. Niech widzą takich żołnierzy. Pooglądaj trochę wiadomości ze świata. Panie obserwator.......

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pomoc drogowa
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Fotopuzzle z nadrukiem A4
26,90PLN
Meble w kolorze Dąb Szary Sonoma / Brązowy Połysk
Elzab Delta Max E
sugerowana cena producenta: 2950,70PLN
DATECS Maluch E.ko
sugerowana cena producenta: 1351,77PLN
Meble systemowe Dąb Sonoma/ Biały Połysk
Meble kuchenne
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)