Dziś mamy 26 stycznia 2022, środa, imieniny obchodzą:

13 listopada 2021

Bieg Niepodległości w Drzewianowie. Wręczono pamiątkowe medale

fot. Ewelina Musiał / UMiG Mrocza

fot. Ewelina Musiał / UMiG Mrocza

11 listopada zorganizowano po raz jedenasty Bieg Niepodległości# w Drzewianowie. Do wyścigów stanęło blisko 50 zawodników w różnym wieku, począwszy od lat 3.

Uczestnicy zostali powitani przy świetlicy przez prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Drzewianowo - Agnieszkę Delestowicz, prezesa mroteckiego koła Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 im. ppor. F. Borzycha - Marię Nowacką.

Przed zawodami krótką rozgrzewkę dla najmłodszych przeprowadziła Pani Agnieszka Ciesielska.

Następnie rozpoczęły się biegi, w trakcie których najmłodsi zawodnicy mieli do przebiegnięcia 50 m. Wraz z wiekiem dystans rósł, a dorośli zmierzyli się z trasą 5 km.

Po zakończeniu zmagań wręczono pamiątkowe medale w świetlicy wiejskiej (zwycięzcy swoich kategorii otrzymali złote). Wręczali je: Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy – Jarosław Odrobiński, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza – Waldemar Chudzik i Prezes mroteckiego koła Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 im. ppor. F. Borzycha - Maria Nowacka.

Na uczestników czekały kiełbaski i ciasta przygotowane przez członkinie Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Drzewianowo.

Materiał: Ewelina Musiał / UMiG Mrocza

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zamiast słodyczy i kwiatów. Jaki prezent wybrać dla babci i dziadka?

Słodycze i kwiaty to standardowy upominek dla seniorów, wręczany im często przy# różnych okazjach. Zamiast jednak prezentu materialnego na Dzień Babci i Dziadka może podarować im niespodziankę, która pozwoli miło i ciekawie spędzić czas. Jak pokazało badanie serwisu Prezentmarzeń „Czas wolny podczas koronawirusa” aż 88% zapytanych Polaków odczuwa psychiczne skutki zagrożenia pandemią. Tym bardziej osoby starsze, które w obawie o zdrowie pozostają często w domowej izolacji. Dlatego warto wykorzystać zbliżający się Dzień Babci i Dziadka, aby zachęcić seniorów do skorzystania na przykład z tematycznych warsztatów online lub innej, niestandardowej atrakcji.

(czytaj więcej)
0

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać wypalenie pandemiczne

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać# wypalenie pandemiczne, wiążące się m.in. z objawami depresyjnymi i lękowymi – wynika z badań psychologów z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pokazały one, że rok po wybuchu pandemii sytuacja ta nadal stresuje.

(czytaj więcej)
0

5 mitów na temat pieczywa. Czas obalić je wszystkie!

Nadszedł nowy rok, a wraz z nim – postanowienia noworoczne.# Wiele z nich dotyczy naszego zdrowia. Z sondażu United Surveys wynika, że w 2022 r. 22% Polaków chce prowadzić aktywniejszy tryb życia. Kolejne 17,7% zaplanowało przejście na dietę. Co oznacza zdrowe odżywianie się? Przede wszystkim spożywanie mniej przetworzonych produktów. Coraz częściej sięgamy np. po domowe wypieki, kierując się nie tylko rosnącymi cenami w piekarniach, ale również troską o swoją sylwetkę. Niektórzy w ogóle rezygnują z chleba, tłumacząc się noworoczną dietą. Ale czy na pewno jest to dobry kierunek? Obalamy 5 mitów na temat pieczywa. Wejdźmy w nowy rok zdrowo i smacznie.

(czytaj więcej)
0

Bankructwa obawia się co piąta firma. Najczęściej w budownictwie i usługach

O upadłość w minionym roku otarło się ponad# 7 proc. firm sektora MŚP. W tym roku czarnego scenariusza obawia się niemal co piąty biznes, przede wszystkim firmy mikro i małe, zatrudniające do 49 osób – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Najczęściej są to reprezentanci budownictwa, usług i transportu, podczas gdy w zeszłym roku o przyszłość najbardziej drżał przemysł. Przyczyn kłopotów przedsiębiorcy upatrują głównie wśród zmian prawno-podatkowych oraz inflacji i spadku popytu.

(czytaj więcej)