Dziś mamy 20 lipca 2018, piątek, imieniny obchodzą:
04 lipca 2018

Biedronki poznawały świat. Dzieci zdobyły wiedzę na temat wielu krajów

fot. powierzone

fot. powierzone

Dzieci z grupy Biedronki z nakielskiego „Słoneczka” od października do czerwca br. realizowały # program edukacyjny pt. „Przedszkolak poznaje świat”.

Celem programu było rozwijanie wiedzy o państwach świata w powiązaniu z ich historią, położeniem geograficznym, kulturą i tradycjami. Przedszkolaki poznały następujące kraje: Polskę, Niemcy, Wielką Brytanię, Czechy, Irlandię, Egipt i Stany Zjednoczone. Mimo, iż podróże odbywały się tylko na mapie to dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy.

Miały okazję wysłuchać hymnu narodowego danego kraju, poznać flagę i godło, najważniejsze zabytki oraz tradycje kulinarne. Dzieci w czasie zajęć wykazały się duża aktywnością i wiedzą, chętnie brały udział w proponowanych zabawach. Na zakończenie projektu przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz balonowe samoloty.

materiał: A. Mróz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 10 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

„Rodzina 500+” i inne świadczenia w liczbach. Ile osób otrzymało wsparcie?

Rządowym programem „Rodzina 500+” realizowanym w 2017 roku objęto 3 845 tys. dzieci #do 18 lat. Świadczenie wychowawcze otrzymywało około 3 797 tys. dzieci, a dodatek 500+ w pieczy zastępczej ponad 47 tys. dzieci.

(czytaj więcej)