Dziś mamy 25 kwietnia 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

04 lipca 2018

Biedronki poznawały świat. Dzieci zdobyły wiedzę na temat wielu krajów

fot. powierzone

fot. powierzone

Dzieci z grupy Biedronki z nakielskiego „Słoneczka” od października do czerwca br. realizowały # program edukacyjny pt. „Przedszkolak poznaje świat”.

Celem programu było rozwijanie wiedzy o państwach świata w powiązaniu z ich historią, położeniem geograficznym, kulturą i tradycjami. Przedszkolaki poznały następujące kraje: Polskę, Niemcy, Wielką Brytanię, Czechy, Irlandię, Egipt i Stany Zjednoczone. Mimo, iż podróże odbywały się tylko na mapie to dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy.

Miały okazję wysłuchać hymnu narodowego danego kraju, poznać flagę i godło, najważniejsze zabytki oraz tradycje kulinarne. Dzieci w czasie zajęć wykazały się duża aktywnością i wiedzą, chętnie brały udział w proponowanych zabawach. Na zakończenie projektu przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz balonowe samoloty.

materiał: A. Mróz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 12 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)