Dziś mamy 25 kwietnia 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

05 listopada 2018

Biedronki i Promyczki uczciły ofiary Obozu w Potulicach. Odwiedziły dąb Szafera

fot. pow

fot. pow

Początek listopada to okres zadumy, czas w którym na moment się zatrzymujemy i wspominamy# tych, których już nie ma wśród nas.

30 października dzieci z Przedszkola Słoneczko  odwiedziły cmentarz Ofiar Obozu Hitlerowskiego aby uczcić pamięć poległych, a przede wszystkim dzieci, które tam zginęły . Przedszkolaki zapaliły znicze na mogiłach oraz przy pomniku ku czci ofiar terroru, a następnie  oddały hołd ofiarom minutą ciszy.

Po zwiedzaniu cmentarza, korzystając z pogody, Promyczki i Biedronki udały się na jesienny spacer, który doprowadził ich do okazałego pomnika przyrody, a mianowicie  dębu im. Władysława Szafera. Dzieci były bardzo zafascynowane ogromem drzewa. Miały okazje je objąć. Okazało się, że do tego potrzebne były obydwie grupy.

 Wycieczka ta, dzięki której mogły dowiedzieć się o historii, na długo pozostanie w ich pamięci.

Autor: Anna Jaruzal

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)