Dziś mamy 7 sierpnia 2020, piątek, imieniny obchodzą:

10 lipca 2020

Bibliotekarz poleca. Recenzja książki "Struny pragnień"

fot. Katarzyna Hass

fot. Katarzyna Hass

W cyklu bibliotekarz poleca, dzisiaj recenzja książki# Moniki Chodorowskiej "Struny pragnień" .

Książka Moniki Chodorowskiej „Struny pragnień” jest opowieścią o matce i synu dotkniętym autyzmem. Opowiada o bezradności, lękach i frustracji z jaką zmaga się matka chłopca. Niezrozumienie ze strony otoczenia sprawia, że wszystkie te trudności są jeszcze bardziej spotęgowane.

Bohater książki – Franek cierpi na nadwrażliwość dotykową, która sprawia, że unika przytulania. Chcąc dostać to czego chce posługuje się krzykiem. Jedzenie czasem staje się dla niego torturą. Powtarzając w kółko zasłyszane zwroty komunikuje się z otoczeniem.

Autorka książki pokazuje czytelnikowi realne problemy, z którymi mierzą się opiekunowie dzieci autystycznych.

Chociaż to cierpka powieść, to jednak każdego z czytelników zabierze w fascynującą podróż. Podróż, która pokaże wszystkim świat całkowicie niedostępny tym rodzicom, których dzieci tylko czasami bywają niesforne.

Materiał: Katarzyna Hass 

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)