Dziś mamy 3 lipca 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

24 maja 2022

Biblioteka to świat w jednym miejscu. Dzieci nie mogły narzekać na nudę

fot. pow.

fot. pow.

Kontynuując Tydzień Bibliotek postanowiliśmy# udać się w kolejne podróże po świecie. Bo przecież „Biblioteka to świat w jednym miejscu”. Były słodkości, podziękowania, przytulasy, zabawy przy muzyce, głośne czytanie i prace plastyczne.

W poniedziałek Stokrotki z Przedszkola Tęczowe Wzgórze udały się wesołym pociągiem do Niemiec, gdzie poznały utwory braci Grimm. Wysłuchały bajki „Jaś i Małgosia”, a następnie wykonały kolorowe obrazki, przedstawiające wyżej wymienione rodzeństwo.

We wtorek Biedroneczki z Przedszkola Katolickiego wyruszyły do Belgii. Wysłuchały przygód Martynki, jak opiekowała się osiołkiem i szykowała na bal. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania, a na sam koniec pokolorowały obrazek przedstawiający dziewczynkę.

W środę Żuczki z Przedszkola nr 2 podróżowały po Stanach Zjednoczonych. Tam spotkały bohaterów stworzonych przez Walta Disneya, wysłuchały bajeczek: „Minnie i jednorożec” oraz „Jedziemy na wakacje”, a następnie stworzyły tęczową głowę Myszki Miki.

Ostatnia podróż odbyła się w czwartek. Krasnoludki z Przedszkola Katolickiego udały się do Kanady. Spotkały się tam z Żółwiem Franklinem, wysłuchały jego przygód, a następnie wykonały z talerzyków papierowych i kolorowego papieru żółwiki.

Był to wspaniały i ciekawy czas. Będąc w bibliotece podróżowaliśmy po całym świecie. Dzieci poznały bajki z dawnych czasów, ale też wysłuchały przygód współczesnych bohaterów. Świetnie się razem bawiliśmy.

Materiał: Anna Splitt - PiMBP w Nakle 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zawód położna, to dużo więcej niż troska. Opowiada laureatka konkursu

Mówi się, że położna to najpiękniejszy zawód świata. I trudno się z tym nie zgodzić#, biorąc pod uwagę okoliczności, w jakich położna realizuje swoje zadania. Większości społeczeństwa zawód ten kojarzy się z przyjmowaniem porodów i opieką nad noworodkami. Natomiast zakres zadań, jakie położna może realizować i kompetencji, które posiada jest zdecydowanie szerszy. O zawodzie położnej, o tym, co zrobić, żeby nią zostać i o możliwościach jakie daje praca położnej pisze Małgorzata Drężek Skrzeszewska – laureatka 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Wakacje z psem i kotem. Jak dbamy o pupila w podróży?

Zaczęły się wakacje, okres relaksu i miłych chwil z rodziną i przyjaciółmi,# do których bez wątpienia zaliczamy nasze czworonogi. Ogólnopolskie badanie ,,Wyjazdy urlopowe Polaków a opieka nad zwierzętami” zrealizowane na zlecenie firmy Mars Polska pokazuje, jak polscy opiekunowie psów i kotów organizują opiekę nad swoimi czworonogami, planując wyjazdy wypoczynkowe. Okazuje się, że podczas wakacyjnych podróży częściej towarzyszą nam psy, a 68% ich opiekunów jest bardziej szczęśliwych, gdy spędza urlop ze swoim ulubieńcem. Z kolei koty w większości zostają w domach, ponieważ źle znoszą podróż (79%) i zmianę otoczenia (78%).

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)