Dziś mamy 17 listopada 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

17 października 2019

Bezpłatne badania bioderek u niemowlaków. Już od 1 listopada!

Rodzice, którzy chcą wykonać badania bioderek u swoich maluchów, od 1 listopada br.# mogą to zrobić w poradniach ortopedycznych prowadzonych przez Nowy Szpital w Nakle i Szubinie . Badania będą dostępne bezpłatnie - w ramach kontraktu z NFZ.

Badanie to jest wykonywane przede wszystkim w celu wczesnego wykrycia wrodzonej dysplazji stawu biodrowego i zwichnięcia stawu biodrowego. Wczesne wykrycie wad umożliwia podjęcie leczenia i dzięki temu samoistne cofnięcie się tych zmian i uniknięcie niepełnosprawności.

Badanie bioderek obejmuje badanie ortopedyczne i USG stawów biodrowych, które jest obecnie podstawowym badaniem służącym wykrywaniu dysplazji u noworodków.

Badania będą wykonywane przez specjalistów ortopedii w poradniach ortopedycznych w Nakle i Szubinie. Informacja i rejestracja w Nakle, od poniedziałku do piątku, w godz. 7.00-14.30, tel. 41 240 20 50; Szubin, od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-14.35, tel. 41 240 11 00.

materiał: Marta Pióro/ Rzecznik Prasowy Nowy Szpital w Nakle i Szubinie

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Hmm, w dniu 17-10-2019 23:19:52 napisał:

    Porażka

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Elzab Delta Max E
sugerowana cena producenta: 2950,70PLN
Novitus Nano E
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Bindowanie dokumentów
od 6,00PLN
Elzab Zeta
sugerowana cena producenta: 2816,70PLN
Posnet Mobile HS EJ
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Deska elewacyjna
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)