Dziś mamy 22 października 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

18 czerwca 2019

Bezpieczne wakacje 2019. Straż miejska na spotkaniu z uczniami

fot.pow

fot.pow

W dniu 17-06-2019 roku funkcjonariusz Straży Miejskiej w Nakle nad Notecią#, st. inspektor Dariusz Chróściński, gościł w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4. Przeprowadził tam pogadanki w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2019” z uczniami klas I, II i III.

W trakcie przeprowadzonych spotkań omówione zostały różne zagrożenia mogące wystąpić w czasie letniego wypoczynku. Funkcjonariusz zwrócił szczególną uwagę na sposoby radzenia sobie podczas upałów, zachowania bezpieczeństwa nad wodą oraz w innych miejscach dużych skupisk ludzi takich jak promenady lokalizowane w atrakcyjnych turystycznie częściach miast i centra handlowe. Został także poruszony temat zachowania dużej ostrożności w kontakcie z obcymi osobami oraz bezpańskimi zwierzętami. Ponadto dzieci przypomniały sobie zasady bezpiecznego poruszania się na drodze.

materiał: Agnieszka Warmke

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Biotyna. Dobrodziejstwo dla włosów

Biotyna, nazywana potocznie witaminą piękna, ma duży wpływ na wygląd naszych włosów, paznokci i skóry.# Regularnie dostarczana do organizmu, pełni niezwykle ważną funkcję zarówno w metabolizowaniu węglowodanów, jak i tłuszczów. Jej zadaniem jest wytwarzanie hemoglobiny, której rolą jest przenoszenie tlenu do wszystkich komórek ludzkiego ciała. Jak biotyna wpływa na stan naszych włosów i czy warto uzupełniać jej niedobór w organizmie?

(czytaj więcej)
0

Przejechał dla Zuzi granicami Polski. Warto działać

Ponad 3 tysiące kilometrów w 35 dni. Taki dystans granicami Polski przejechał na rowerze pan Andrzej Błonk w ramach zorganizowanej przez siebie akcji charytatywnej.# Zebrane w ten sposób pieniądze zasilą konto 5-letniej Zuzi, która potrzebuje ich na dalszą rehabilitację.

(czytaj więcej)
0

Grzybobrania czas. Co powinniśmy wiedzieć?

Tylu grzybów w lasach nie było od lat i świadczy o tym fakt, że niemal każda osoba, która udała się do lasu z koszykiem, wraca z nim wypełnionym aż po brzegi grzybami.# Gorący oraz wilgotny wrzesień spowodował tym samym, że grzybiarze mają dosłownie pełne ręce roboty, jednakże oprócz pracy potrzebna jest też podstawowa wiedza związana z rozpoznawaniem grzybów jadalnych i trujących oraz świadomość, że nawet będąc w lesie można otrzymać... mandat.

(czytaj więcej)