Dziś mamy 2 czerwca 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

08 października 2019

Bezpieczne przedszkolaki ze Ślesina. Dzieci poznały zasady ruchu drogowego

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

Nakielscy policjanci przeprowadzili bardzo pożyteczną lekcję na temat # bezpieczeństwa dla przedszkolaków ze Ślesina. Dzieci usłyszały wiele rad jak bezpiecznie korzystać z dróg i nie tylko. Miały też możliwość poznać policyjnego czworonoga i zobaczyć oznakowane radiowozy.

Dzieci ze ślesińskiego przedszkola gościły u siebie nakielskich policjantów. Mundurowi pojechali do placówki, aby porozmawiać z maluchami o przepisach drogowych i przybliżyć im swoją pracę. Zajęcia dla 3,4 i 5-latków współprowadzili: dzielnicowy mł. asp. Marek Mokrzycki, przewodnik policyjnego psa st. asp. Łukasz Król oraz mł. asp. Zofia Wrzeszcz z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii.

Maluchy dowiedziały się wiele o przepisach drogowych i usłyszały rady jak korzystać z dróg. Policjanci uczyli prawidłowego przechodzenia przez jezdnię i przestrzegali przed niebezpieczeństwami związanymi z łamaniem przepisów prawa o ruchu drogowym.

Dzieci bardzo chętnie ćwiczyły poznane przepisy i zadawały wiele pytań. Nagrodą za aktywność na zajęciach była możliwość wejścia do policyjnego pojazdu służbowego oraz obejrzenia sprzętu jaki na wyposażeniu mają mundurowi.

Najwięcej radości przysporzył maluchom policyjny pies, który przyjechał do przedszkola ze swoim przewodnikiem. St. asp. Król opowiadał o swojej pracy, prezentował umiejętności czworonożnego podopiecznego i uczył jak należy zachować się kiedy dziecko zostanie zaatakowane przez obce zwierzę.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały odblaski ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Metkownice
od 179PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Szczotki do włosów tytanowe Termix
Kasa fiskalna ONLINE Datecs WP25
1299PLN PROMOCJAPLN
Nowe stylizacje
Baterie
od 0,90PLN
Meble kuchenne
Tonery Directions
27PLN
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)