Dziś mamy 24 października 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

08 października 2019

Bezpieczne przedszkolaki ze Ślesina. Dzieci poznały zasady ruchu drogowego

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

Nakielscy policjanci przeprowadzili bardzo pożyteczną lekcję na temat # bezpieczeństwa dla przedszkolaków ze Ślesina. Dzieci usłyszały wiele rad jak bezpiecznie korzystać z dróg i nie tylko. Miały też możliwość poznać policyjnego czworonoga i zobaczyć oznakowane radiowozy.

Dzieci ze ślesińskiego przedszkola gościły u siebie nakielskich policjantów. Mundurowi pojechali do placówki, aby porozmawiać z maluchami o przepisach drogowych i przybliżyć im swoją pracę. Zajęcia dla 3,4 i 5-latków współprowadzili: dzielnicowy mł. asp. Marek Mokrzycki, przewodnik policyjnego psa st. asp. Łukasz Król oraz mł. asp. Zofia Wrzeszcz z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii.

Maluchy dowiedziały się wiele o przepisach drogowych i usłyszały rady jak korzystać z dróg. Policjanci uczyli prawidłowego przechodzenia przez jezdnię i przestrzegali przed niebezpieczeństwami związanymi z łamaniem przepisów prawa o ruchu drogowym.

Dzieci bardzo chętnie ćwiczyły poznane przepisy i zadawały wiele pytań. Nagrodą za aktywność na zajęciach była możliwość wejścia do policyjnego pojazdu służbowego oraz obejrzenia sprzętu jaki na wyposażeniu mają mundurowi.

Najwięcej radości przysporzył maluchom policyjny pies, który przyjechał do przedszkola ze swoim przewodnikiem. St. asp. Król opowiadał o swojej pracy, prezentował umiejętności czworonożnego podopiecznego i uczył jak należy zachować się kiedy dziecko zostanie zaatakowane przez obce zwierzę.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały odblaski ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Lakiernictwo
Elzab Jota E
sugerowana cena producenta: 1783,50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Sprawdzanie geometrii kół
Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Meble młodzieżowe systemowe
0

Biotyna. Dobrodziejstwo dla włosów

Biotyna, nazywana potocznie witaminą piękna, ma duży wpływ na wygląd naszych włosów, paznokci i skóry.# Regularnie dostarczana do organizmu, pełni niezwykle ważną funkcję zarówno w metabolizowaniu węglowodanów, jak i tłuszczów. Jej zadaniem jest wytwarzanie hemoglobiny, której rolą jest przenoszenie tlenu do wszystkich komórek ludzkiego ciała. Jak biotyna wpływa na stan naszych włosów i czy warto uzupełniać jej niedobór w organizmie?

(czytaj więcej)
0

Październik miesiącem profilaktyki raka piersi. Czym jest mammografia?

Warszawa – 21 października, 2019 – w związku z „różowym październikiem”, miesiącem # profilaktyki raka piersi oraz inicjatywą BRA Day, GE Healthcare przypomina, jak ważne dla zdrowia kobiet są badania mammograficzne i zachęca Polki do profilaktyki.

(czytaj więcej)
0

Nowe technologie zmieniają rynek. Warto stawiać na "zieloną" energię

Przyjazne środowisku technologie, umożliwiające pozyskiwanie energii # elektrycznej i cieplnej, stają się coraz popularniejsze. Nie tylko ze względu na rosnący trend proekologiczny, lecz także możliwość wygenerowania długofalowych oszczędności.

(czytaj więcej)
0

Grzybobrania czas. Co powinniśmy wiedzieć?

Tylu grzybów w lasach nie było od lat i świadczy o tym fakt, że niemal każda osoba, która udała się do lasu z koszykiem, wraca z nim wypełnionym aż po brzegi grzybami.# Gorący oraz wilgotny wrzesień spowodował tym samym, że grzybiarze mają dosłownie pełne ręce roboty, jednakże oprócz pracy potrzebna jest też podstawowa wiedza związana z rozpoznawaniem grzybów jadalnych i trujących oraz świadomość, że nawet będąc w lesie można otrzymać... mandat.

(czytaj więcej)