Dziś mamy 16 września 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

20 maja 2019

Bajkowe popołudnie. Przedszkolaki poznały nowych bohaterów

fot. pow.

fot. pow.

„Stokrotki” i „Zajączki” z przedszkola w Paterku poznawały w # piątkowe przedpołudnie przygody grajka z Hameln.

Obie grupy wraz z przedszkolankami panią Justyną Frąckowiak i panią Mirosławą Pogodą odwiedziły filię biblioteczną w Paterku by posłuchać bajki braci Grimm „Zaczarowany flet”.

Z bohaterami  książki dzieci zetknęły się już od samego progu biblioteki. Przy wejściu czekały na nie sympatyczne szczurki, które wskazywały właściwą drogę do wypożyczalni.

Po wysłuchaniu bajki przeprowadzona została także pogadanka o bibliotece i książkach. Na przykładzie różnych wydań przygód szczurołapa z Hameln przedszkolaki dowiedziały się czym różnią się od siebie książki oraz jak należycie o nie dbać. Poznały również zasady korzystania ze zbiorów bibliotecznych.

Na zakończenie spotkania rozdano cukierki i obie grupy otrzymały kolorowanki będące ilustracjami do książki, którą poznały. Zadaniem przedszkolaków będzie pokolorowanie ich i ułożenie tak by powstała historia której wysłuchały w bibliotece w Paterku.

materiał: Katarzyna Hass PiMBP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Przewijanie noworodka. Główne zasady

Dla początkujących rodziców pierwsze przewijanie nowonarodzonego dziecka często wiąże się ze stresem, poczuciem niepewności i strachu przed ryzykiem uszkodzenia# delikatnego ciałka noworodka. Wbrew pozorom czynność ta jest bardzo prosta, należy jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności i stosowaniu kilku zasad. Instruktarz przewijania dziecka opisuje położna Renata Lustyk – laureatka konkursu „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Przegapione wakacje? Jesienią odpoczniesz znacznie taniej

Okres urlopowy dobiega końca, a większość z nas wakacje ma już za sobą. Jednak ci, którzy dopiero planują odpoczynek, nie powinni się martwić.# To właśnie jesienią linie lotnicze oferują atrakcyjne ceny biletów, a noclegi w europejskich miastach stają się zdecydowanie tańsze.

(czytaj więcej)