Dziś mamy 23 maja 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

14 lutego 2019

"Bajkowe poczytanki". Spotkanie w bibliotece dla najmłodszych

fot. Alina Kloska

fot. Alina Kloska

Na kolejne spotkanie „Bajkowych poczytajek” wybrały się, 6 lutego 2019 r., do biblioteki w # Potulicach przedszkolaki z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego.

Pani bibliotekarka opowiedziała maluchom o korzystaniu z księgozbioru, co trzeba zrobić, aby zapisać się do biblioteki. Dzieci pooglądały książeczki, które czekają, aby je wypożyczyć.

Maluchy były bardzo zdziwione, że bajki, które oglądają w telewizji są również na półkach i można je poczytać. Spotkały się z wielkim psem Cliffordem, smerfem Ważniakiem i jego kolegami, Anną i Elzą z "Krainy Lodu", księżniczką Barbie, żółwikiem Franklinem i innymi bohaterami kreskówek. Na zakończenie dzieci wysłuchały bajki „O prosiaczku zmarzlaczku” Rafała Wejnera.

Do przedszkola wracały obdarowane czerwonymi lizakami – serduszkami. Umówiły się także na kolejne spotkanie w bibliotece za miesiąc.

materiał: Alina Kloska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)