Dziś mamy 23 stycznia 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

13 stycznia 2020

"Alpakoterapia – Małe Peru". Podsumowanie projektu

fot. A. Gumul/M. Zwolińska

fot. A. Gumul/M. Zwolińska

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Karnowie uczestniczyli w roku 2019 w # zajęciach pozalekcyjnych „Alpakoterapia – Małe Peru” dofinansowanych przez Powiat Nakielski.

Zajęcia te cieszyły się ogromną popularnością wśród uczniów. Łącznie około 80 osób uczestniczyła w różnego rodzaju przedsięwzięciach realizowanych w ramach zajęć.

Były to systematyczne spotkania z alpakami w Rozwarzynie – siedzibie „LasAlpakas” lub w szkole prowadzone przez panią Agnieszkę Gumul – wykwalifikowaną alpakoterapeutkę i Magdalenę Zwolińską – nauczycielką ZSS w Karnowie oraz m.in. spotkanie z podróżnikami Natalią Nowak i Dominikiem Walickim, którzy opowiadali uczniom o podróży po Ameryce Południowej; Ogólnopolska Konferencja Alpakoterapia i Kynoterapia w praktyce, na którą przyjechali goście z całej Polski.

Kolejnym punktem zajęć była wycieczka do Alpakolandu w Klotyldzinie. Bardzo ciekawe były także spotkania z kynoterapeutami i zajęcia z psami. W październiku przeprowadziliśmy warsztaty z filcowania wełny i konkurs plastyczny.

W grudniu 2019r. zakończyliśmy projekt Mikołajkami z alpakami. Na imprezie podsumowaliśmy zdobytą wiedzę a uczniowie otrzymali pamiątkowe upominki. Grupa uczniów z naszej szkoły w towarzystwie alpak i pod opieką pani Agnieszki i pani Magdy wzięła udział w 27. WOŚP i uzbierała pokaźną kwotę, którą zasiliła inicjatywę Jurka Owsiaka. 

Cieszymy się bardzo, że nasi uczniowie uczestniczą w spotkaniach ze zwierzętami i planujemy kontynuować nasze zajęcia.

materiał: A. Gumul/M. Zwolińska

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

MEBLE PIOTR PASIEKA
Szampon wiśniowy do włosów farbowanych Joanna 1l
15PLN
Makijaż na każdą okazję
Posnet Mobile HS EJ
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Budowa magazynów
Sprawdzanie skuteczności hamowania
Wosk nabłyszczający Joanna 130ml
9,50PLN
Drukarka filskalna Novitus DEONe
2290 nettoPLN
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)