Dziś mamy 28 marca 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

04 czerwca 2020

Alpakoterapia. Rekrutacja kandydatów do projektu

fot. arch.

fot. arch.

Alpakoterapia LasAlpakas Agnieszka Gumul ogłasza nabór kandydatów do udziału w #projekcie „Peruwiańska historia w Dolinie Noteci”.

Celem projektu jest wzrost aktywności społecznej osób z niepełnosprawnością poprzez udział w alpakoterapii oraz integrację ze społecznością lokalną. 

W ramach projektu proponujemy zajęcia alpakoterapeutyczne:

  • Alpakoterapia – spotkanie z alpaką;
  • Alpkoterapia z arteterapią;
  • Alpakoterapia z terapią ruchową;
  • Wsparcie psychologiczne;
  • Czynny udział w festynie integracyjnym z okazji Dnia Alpaki.

Zajęcia odbywać się będą na świeżym powietrzu w pięknej leśnej scenerii z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i rygoru sanitarnego. 

Korzyści z udziału w projekcie:

- zmiany w postrzeganiu własnych możliwości i umiejętności;
- mobilizacja do podejmowania dalszych aktywności;
- włączenie w pracę na rzecz lokalnej społeczności.

Do udziału w projekcie zapraszamy osoby pełnoletnie z niepełnosprawnością, zamieszkujące na terenie powiatu nakielskiego. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.

KRYTERIA REKRUTACJI:

A. Kryteria dostępowe:

1. Uczestnik projektu nie jest / nie był uczestnikiem innego projektu objętego grantem dofinansowanym ze środków LSR Stowarzyszenia "Partnerstwo dla Krajny i Pałuk" do roku 2023. Źródło weryfikacji - Oświadczenie uczestnika.

2. Uczestnik projektu zamieszkuje na terenie LRS, tj. powiatu nakielskiego. Źródło weryfikacji - Oświadczenie uczestnika.

3. Uczestnik projektu jest osobą z niepełnosprawnością w rozumieniu wytycznych w zakresie realizacji zasady równości szans i niedyskryminacji, w tym dostępności dla osób z niepełnosprawnościami oraz zasady równości szans kobiet i mężczyzn w ramach funduszy unijnych na lata 2014-2020. Źródło weryfikacji - orzeczenie o niepełnosprawności.

4. Uczestnik projektu jest osobą pełnoletnią. Źródło weryfikacji - PESEL na oświadczeniu uczestnika.

B. Kryteriapunktowe:

1. Uczestnik powyżej 60 roku życia, zamieszkujący na terenie wiejskim - 1 pkt. Źródło weryfikacji - adres i PESEL na oświadczeniu.

2. Uczestnik posiada niepełnosprawność sprzężoną - 1 pkt. Źródło weryfikacji - orzeczenie o niepełnosprawności.

Punkty sumują się, a w przypadku uzyskania równej ilości punktów o udziale w projekcie decyduje kolejność zgłoszeń. Planowana liczba uczestników projektu: 12 osób.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcieprosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego wraz z oświadczeniem znajdującego się:

  • na stronie www.rlks.naklo.pl, lub

  • w siedzibie firmy Alpakoterapia LasAlapakas Agnieszka Gumul – Rozwarzyn 41, 89-100 Nakło nad Notecią

i dostarczenie go razem z orzeczeniem o niepełnosprawnościosobiście lub pocztą na adres: Alpakoterapia LasAlpakas Agnieszka Gumul, Rozwarzyn 41, 89-100 Nakło nad Notecią do dnia 17.06.2020 r. (włącznie). O zachowaniu terminu decyduje data wpływu dokumentów do siedziby firmy.

W dniu 4 czerwca 2020 r. o godz.11.00 odbędzie się spotkanie informacyjne w Środowiskowym Domu Samopomocy w Paterku.

Zapraszamy do udziału w projekcie! 

Kontakt:

Agnieszka Gumul
tel.: 502 412 394
adres e-mail: agumul@op.pl

Biuro projektu, znajdujące się w siedzibie firmy, czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00.

Projekt objęty grantem realizowany w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność wdrażanej przez Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi 11 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Materiał: Agnieszka Gumul

Oceń artykuł: 3 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Ramka wodna na zdjęcie
25,90PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
0

Stopnie alarmowe cyberprzestrzeni? Co oznaczają i czym się charakteryzują?

Stopnie alarmowe są sygnałem dla służb i administracji publicznej# do zachowania szczególnej czujności. W przypadku zagrożenia wystąpieniem zdarzenia o charakterze terrorystycznym dotyczącego systemów teleinformatycznych organów administracji publicznej lub systemów wchodzących w skład infrastruktury krytycznej albo w przypadku wystąpienia takiego zdarzenia, można wprowadzić jeden z czterech stopni alarmowych CRP. Jakie mamy stopnie alarmowe, kiedy są ogłaszane i czym się charakteryzują?

(czytaj więcej)
0

Zwalczanie nadużyć w komunikacji elektronicznej. Nowe przepisy

W życie wchodzą przepisy przyjęte w ramach# ustawy o zwalczaniu nadużyć w komunikacji elektronicznej. Od dziś przedsiębiorcy telekomunikacyjni mają obowiązek blokować wiadomości podszywające się pod podmioty publiczne. Jak to działa?

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)
0

Ujawniono kilka sztuk niewybuchów. Pochodzą z czasów II Wojny Światowej

Podczas prac polowych w #Dużej Cerkwicy zostały znalezione niewybuchy pochodzące z okresu II Wojny Światowej. Niebezpieczne znaleziska do czasu przyjazdu saperów zabezpieczyli policjanci. Funkcjonariusze ostrzegają, że takich przedmiotów pod żadnym pozorem nie wolno dotykać ani przenosić !!!

(czytaj więcej)