Dziś mamy 9 grudnia 2023, sobota, imieniny obchodzą:

03 października 2022

"Alpaka czułości". Panie omówiły kolejną książkę

fot. powierzone

fot. powierzone

29 września w bibliotece w Paterku, po wakacyjnej przerwie, spotkały się # panie z Dyskusyjnego Klubu Książki, by podyskutować o kolejnej przeczytanej książce.

Tym razem tematem była powieść Joanny Szarańskiej pt. „Alpaka czułości”. Książka bardzo przypadła paniom do gustu. Z przyjemnością poświęcały każdą wolną chwilę, by zagłębić się w historię jej bohaterów. Głównym tematem oczywiście jest miłość oraz niesamowite zbiegi okoliczności, które powodują, że dwoje ludzi, których z pozoru wszystko dzieli odkrywają, że jednak mają ze sobą wiele wspólnego. By jednak wskazać im właściwa drogę do pomocy rusza para rezolutnych bliźniąt oraz ciekawska alpaka o nietypowych skłonnościach.

Książka Joanny Szarańskiej nie jednego czytelnika rozczuli i jednocześnie rozbawi do łez. Każdy kto chce się dowiedzieć, czy pewna zabawna i bardzo kosmata alpaka potrafiła wpłynąć na ludzkie uczucia powinien sięgnąć po książkę Szarańskiej. Polecamy.
W dniu spotkania klubowiczek DKK przypadał Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji panie przeczytały głośno wybrany przez siebie fragment książki „Alpaka czułości”.

 Kolejne spotkanie DKK w Paterku odbędzie się 20 października.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

 materiał: Katarzyna Hass PiMBP w Nakle nad Notecią - Filia w Paterku

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 1 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Puchar Tymbarku. Trwają zapisy uczniów do turnieju piłkarskiego

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału# w turnieju o Puchar Tymbarku. Przedsięwzięcie skierowane jest do młodych, aktywnych miłośników piłki nożnej, którzy chcą aktywnie spędzać czas i rozwijać swoje umiejętności piłkarskie. Zapisy trwają do 31 stycznia 2024 roku. Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody. Wydarzenie jest objęte patronem Ministra Edukacji i Nauki.

(czytaj więcej)
0

Innowacyjny projekt cyfrowy. Wzmocnienie bezpieczeństwa żywności

Jesteś przedsiębiorcą z branży spożywczej? Pracujesz przy# kontroli przedsiębiorców? A może po prostu jesteś świadomym konsumentem, któremu zależy, żeby żywność była bezpieczna? „System powiadamiania o wprowadzeniu do obrotu żywności prozdrowotnej (SPOŻ)” to innowacyjny projekt, który wspiera wszystkich uczestników rynku spożywczego.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)