Dziś mamy 20 lipca 2018, piątek, imieniny obchodzą:
04 grudnia 2017

Aktywny listopad w „Słoneczku”. Dzieci brały udział w licznych przedsięwzięciach

fot. Marzena Mikołajczak

fot. Marzena Mikołajczak

Najstarsza grupa z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” oraz grupa 4-latków #„Promyczki” w Nakle aktywnie spędziła kolejny miesiąc w przedszkolu.

Już w pierwszym tygodniu listopada „Mądre Sowy” gościły rodziców na zajęciach otwartych pt. „Mali i duzi bohaterowie z bajki”. Dorośli udowodnili, że potrafią się dobrze bawić i doceniają spędzanie czasu ze swoją pociechą poza domem. Tego też dnia dzieci miały okazję po raz pierwszy przybyć do przedszkola wieczorem i spędzić noc w placówce. Nie zabrakło zabaw przy muzyce, pysznej kolacji oraz seansu filmowego. Z okazji „Dnia Postaci z bajki” 4-latki brały udział w różnych konkursach, rozwiązywały zagadki o bohaterach. 9 listopada wybrane dzieci z grupy „Mądre Sowy” brały udział w Przeglądzie Piosenki Patriotycznej w Nakielskim Ośrodku Kultury i zaśpiewały piosenki pt. „Płynie, Wisła płynie” oraz „Do przodu Polsko”.

Dzień później przedszkolaki zaprezentowały umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne w mini akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości, na które zaprosiły dzieci z przedszkola wraz z paniami. Kolejnym wydarzeniem był występ starszaków z okazji wręczenia nagród za udział w konkursie plastycznym pt.”Symbole narodowe”. Następnym ważnym dniem był Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka, w którym wszystkie dzieci podczas różnych zabaw utrwalały znajomość praw i obowiązków małego obywatela. Ponadto obie grupy 22 listopada wzięły udział w Przeglądzie Piosenki Jesiennej w NOK, gdzie dzieci kolejny raz wystąpiły na dużej scenie. Dzień Pluszowego Misia oraz Andrzejki były kolejną okazją do brania udziału w licznych zabawach, konkursach i tańcach przy wesołej muzyce. W tym miesiącu dzieci także wybrały się z wizytą do sklepu AGD w ramach realizowanej tematyki o urządzeniach elektrycznych.

Materiał: Marzena Mikołajczak

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

„Rodzina 500+” i inne świadczenia w liczbach. Ile osób otrzymało wsparcie?

Rządowym programem „Rodzina 500+” realizowanym w 2017 roku objęto 3 845 tys. dzieci #do 18 lat. Świadczenie wychowawcze otrzymywało około 3 797 tys. dzieci, a dodatek 500+ w pieczy zastępczej ponad 47 tys. dzieci.

(czytaj więcej)