Dziś mamy 27 października 2021, środa, imieniny obchodzą:

06 września 2021

Aktywne pożegnanie lata na Krajnie i Pałukach. Frekwencja dopisała

fot. MB

fot. MB

Aż siedem stref z atrakcjami przygotowane zostały# specjalnie dla uczestników festynu w Ślesinie.

Animator czekał na dzieci przy stoisku, na którym można było wykonywać zabawki i bawić się w różnego rodzaju gry i zabawy. Był także dmuchany plac zabaw ze zjeżdżalniami. Członkowie Towarzystwa Historycznego z Kcyni przygotowali pokazy umundurowania oraz przeprowadzali musztrę z chętnymi uczestnikami festynu. Była też strefa aktywności fizycznej, a chętni mogli poznać tajniki jogi. Para z Zespołu Pieśni i Tańca "Krajna" zaprezentowała się w tańcu ludowym, a następnie poprowadziła dla chętnych warsztaty taneczne, podczas których można było nauczyć się "belgijki".

Było coś dla ducha, zatem nie mogło zabraknąć i czegoś dla ciała. Na najmłodszych czekało stoisko z popcornem, watą cukrową i napojami. Dla starszych pokazy filetowania karpia oraz degustacja tej smacznej smażonej ryby, kiełbaski z grilla, słodkości i zupa.

Najmłodszym ogromną frajdę sprawił pokaz sprzętu strażackiego z OSP Ślesin i przejazdy wozem strażackim. Na boisku sportowym można było obejrzeć mecz rozgrywany przez miejscową drużynę.

Organizatorem imprezy plenerowej było "Partnerstwo dla Krajny i Pałuk" i Nakielski Ośrodek Kultury.

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Budowa magazynów
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Dziecko nie chce iść do szkoły. Co powinno zaniepokoić rodziców?

Problem odmowy przez dziecko pójścia do szkoły zazwyczaj nie pojawia się# 1 września. Dochodzi do tego najczęściej kilka tygodni później. Dla ustalenia prawidłowej diagnozy zachowania dziecka bardzo ważne są zarówno moment jego pełnej odmowy chodzenia do szkoły, jak i rozwój całej historii.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)