Dziś mamy 1 kwietnia 2020, środa, imieniny obchodzą:

24 lipca 2018

Akcja lato w MCK. Doradca zawodowy spotkał się z dziećmi i młodzieżą

fot. MCK Nakło

fot. MCK Nakło

W trakcie tegorocznych wakacji doradca zawodowy z Młodzieżowego Centrum Kariery #w Nakle nad Notecią przeprowadził zajęcia dla dzieci i młodzieży pt. „Zanim podejmiesz decyzję” oraz „Ku własnym wyborom” w Filiach Bibliotecznych w Dębowie oraz w Radziczu.

Celem zajęć było zwiększenie wiedzy w kontekście dokonywania wyborów edukacyjno- zawodowych oraz rozwijanie umiejętności lepszego wykorzystania własnych możliwości. Warsztaty rozpoczęły się od stworzenia własnego portretu, w którym uczestnicy wymieniali swoje zalety, wady oraz ulubione hobby. Następnie każdy miał za zadanie dopasować zawody do określonych grup. Kolejnym punktem spotkania było określenie ludzi sukcesu oraz ludzi porażki, a także stworzenie swojej „pizzy czasu”, na której uczestnicy zaznaczali ile czasu poświęcają np. na szkołę, rodzinę, naukę i zabawę.            

Na zakończenie młodzież rozwiązywała testy określające predyspozycje i preferencje zawodowe oraz otrzymała materiały promocyjno-informacyjne dotyczące działalności i danych teleadresowych nakielskiego MCK.

materiał: Monika Maliszewska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

Wielkanoc coraz bliżej. Pora zastanowić się nad świątecznym menu

Wielkanocny pasztet w trzech odsłonach Wielkanoc coraz bliżej, więc najwyższa #pora zastanowić się nad świątecznym menu. Uroczyste spotkania w domowym gronie zasługują na szczególną oprawę. Faszerowane jajka to nie wszystko, co powinno znaleźć się na odświętnie udekorowanym stole. Obowiązkowym punktem wielkanocnego jadłospisu, obok efektownych babek i mazurków, są domowe pasztety. Temat wydaje się trudny i pracochłonny? Nie ze wskazówkami szefa kuchni Knorr!

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)