Dziś mamy 12 lipca 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

22 października 2019

Akcja „Bezpieczny Pieszy”. Działania w naszym powiecie

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

Policjanci z nakielskiej "drogówki" przeprowadzili wczoraj działania własne # ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa pieszych korzystających z powiatowych tras. Podczas trwania działań nie odnotowano zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Poprawa bezpieczeństwa pieszych oraz egzekwowanie stosowania się uczestników ruch do przepisów dotyczących relacji kierujący – pieszy, to główne cele działań jakie wczoraj (21.10.19) na drogach powiatu nakielskiego prowadzili policjanci referatu ruchu drogowego.

Mundurowi sprawdzali, czy kierowcy nie łamią przepisów mówiących o ustępowaniu pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych, zakazie parkowania przed przejściem dla pieszych, wyprzedzaniu na przejściach dla pieszych i bezpośrednio przed nimi, jak i innych wykroczeniach, mających wpływ na bezpieczeństwo niechronionego uczestnika ruchu drogowego.

Działania prowadzone przez „drogówkę” przyniosły spodziewane efekty. Nie odnotowano rażących naruszeń przepisów przez kierowców, a na kontrolowanych trasach nie odnotowano żadnego zdarzenia drogowego z udziałem pieszych.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)