Dziś mamy 22 listopada 2019, piątek, imieniny obchodzą:

22 października 2019

Akcja „Bezpieczny Pieszy”. Działania w naszym powiecie

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

Policjanci z nakielskiej "drogówki" przeprowadzili wczoraj działania własne # ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa pieszych korzystających z powiatowych tras. Podczas trwania działań nie odnotowano zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Poprawa bezpieczeństwa pieszych oraz egzekwowanie stosowania się uczestników ruch do przepisów dotyczących relacji kierujący – pieszy, to główne cele działań jakie wczoraj (21.10.19) na drogach powiatu nakielskiego prowadzili policjanci referatu ruchu drogowego.

Mundurowi sprawdzali, czy kierowcy nie łamią przepisów mówiących o ustępowaniu pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych, zakazie parkowania przed przejściem dla pieszych, wyprzedzaniu na przejściach dla pieszych i bezpośrednio przed nimi, jak i innych wykroczeniach, mających wpływ na bezpieczeństwo niechronionego uczestnika ruchu drogowego.

Działania prowadzone przez „drogówkę” przyniosły spodziewane efekty. Nie odnotowano rażących naruszeń przepisów przez kierowców, a na kontrolowanych trasach nie odnotowano żadnego zdarzenia drogowego z udziałem pieszych.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Ciąża u kobiety po 40 roku życia. Co warto zapamiętać?

Decyzja o zajściu w ciążę, to kwestia indywidualna. Coraz częściej # kobiety decydują się na nią w późniejszym wieku.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)
0

Zła pogoda opóźnia lot. Jakie prawa mają pasażerowie?

Niekorzystne zjawiska pogodowe, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, zakłócają # pracę lotnisk. Czasem utrudnienia trwają wiele godzin i prowadzą do poważnych opóźnień połączeń, a nawet ich odwoływania.

(czytaj więcej)