Dziś mamy 20 stycznia 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

06 grudnia 2019

Afryka nieobca uczniom Krzywoustego. W marcu zawody okręgowe

fot. Andrzej Kinderman

fot. Andrzej Kinderman

Dwunastu uczniów „Krzywoustego” wzięło udział 2 grudnia 2019 r. w szkolnym #etapie XVIII Olimpiady Znajomości Afryki, z tego 6 osób reprezentowało klasy III, 4 uczniów klasy II oraz 2 uczniów klasy I.

Celem Olimpiady jest promocja kontynentu afrykańskiego – jego walorów geograficznych, procesów demograficznych oraz przemian jakie współcześnie zachodzą,  przy zwróceniu uwagi na działalność naszych rodaków - polskich misjonarzy i misjonarek.

Zadaniem uczestników zawodów pierwszego stopnia było rozwiązanie testu wyboru składającego się z 50 zadań. Z odpowiedziami na pytania o różnej skali trudności najlepiej poradzili sobie: Jacek Sobierajski z klasy 3 politechnicznej oraz Hubert Olszewski z klasy 1 prawniczej. Obaj utalentowani uczniowie w marcu 2020 roku reprezentować będą I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią na zawodach okręgowych. Do zawodów olimpijskich młodzież przygotował nauczyciel geografii Andrzej Kinderman.

Gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów na kolejnych etapach zmagań olimpijskich.

Materiał: Andrzej Kinderman

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)