Dziś mamy 5 sierpnia 2020, środa, imieniny obchodzą:

06 grudnia 2019

Afryka nieobca uczniom Krzywoustego. W marcu zawody okręgowe

fot. Andrzej Kinderman

fot. Andrzej Kinderman

Dwunastu uczniów „Krzywoustego” wzięło udział 2 grudnia 2019 r. w szkolnym #etapie XVIII Olimpiady Znajomości Afryki, z tego 6 osób reprezentowało klasy III, 4 uczniów klasy II oraz 2 uczniów klasy I.

Celem Olimpiady jest promocja kontynentu afrykańskiego – jego walorów geograficznych, procesów demograficznych oraz przemian jakie współcześnie zachodzą,  przy zwróceniu uwagi na działalność naszych rodaków - polskich misjonarzy i misjonarek.

Zadaniem uczestników zawodów pierwszego stopnia było rozwiązanie testu wyboru składającego się z 50 zadań. Z odpowiedziami na pytania o różnej skali trudności najlepiej poradzili sobie: Jacek Sobierajski z klasy 3 politechnicznej oraz Hubert Olszewski z klasy 1 prawniczej. Obaj utalentowani uczniowie w marcu 2020 roku reprezentować będą I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią na zawodach okręgowych. Do zawodów olimpijskich młodzież przygotował nauczyciel geografii Andrzej Kinderman.

Gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów na kolejnych etapach zmagań olimpijskich.

Materiał: Andrzej Kinderman

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)