Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

23 stycznia 2015

Ach, co to był za bal!

fot. Iwona Sobczak

fot. Iwona Sobczak

Jak co roku w Przedszkolu Nr 2 w Nakle nad Notecią zorganizowany był Bal Karnawałowy. Bo przecież wszem i wobec wiadomo, że Karnawał to czas kolorowych strojów, pięknych masek i zabawy.

Z uroków tego magicznego czasu skorzystały dzieci z przedszkola. Wszystkie dzieci (oczywiście  przy współudziale rodziców) stanęły na wysokości zadania - na balu pojawiły się przebrane za wróżki, biedronki, królewny, pszczółki, rycerzy, osiołka, tygryska, pirata, Boba Budowniczego, była także Indianka, batman, króliczek jak na prawdziwym balu przystało nie zabrakło także czarodziejek  i Świnki Pepy . Natomiast panie wychowawczynie wcieliły się w damy, Pipii, kropelkę, noc, dżentelmena, murzynkę oraz babcię.

Przedszkolaki nauczyły się tańczyć popularne „kaczuchy”, a wśród konkursów największym powodzeniem cieszył się konkurs tańca na gazecie. Był również konkurs na spostrzegawczość, który polegał na ustawieniu się  w tej samej kolejności wg poszczególnych cyfr. Wspaniała zabawa przerywana była słodkim poczęstunkiem. Każdy miał także okazję powiedzieć, które przebranie najbardziej mu się podoba i dlaczego. Narzekanie na bolące nogi od tańca mogą świadczyć o tym, że zabawę można śmiało zaliczyć do udanych.

Już dziś zapraszamy naszych Milusińskich za rok bo zapewne będzie równie udana zabawa.

Materiał: Iwona Sobczak

Oceń artykuł: 64 68

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)
0

Społeczne sadzenie lasu. Akcja żołnierzy Obrony Terytorialnej

27 marca kujawsko-pomorscy Terytorialsi z kompanii #dowodzenia, 81 batalionu lekkiej piechoty z Torunia, 83 batalionu lekkiej piechoty z Grudziądza oraz pracownicy cywilni RON wraz Dowódcą 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Marcinem Dojasiem w ramach kolejnej udanej współpracy Brygady z leśnikami wzięli udział w akcji społecznego sadzenia lasu.

(czytaj więcej)