Dziś mamy 21 października 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

18 września 2021

82. rocznica agresji rosyjskiej na Polskę. Delegacje złożyły wiązanki kwiatów

fot. st.sierż.sztab. Piotr Tomaszewski

fot. st.sierż.sztab. Piotr Tomaszewski

Delegacja funkcjonariuszy Zakładu Karnego w# Potulicach 17 września 2021 roku złożyła kwiaty na nakielskim Rynku upamiętniając 82. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę.

Z kart historii

Osiemdziesiąt dwa lata temu, 17 września 1939 roku Armia Czerwona wdarła się na terytorium Rzeczypospolitej… tym samym Polska stała się ofiarą dwóch totalitarnych mocarstw. Rosjanie złamali obowiązujący polsko-sowiecki pakt o nieagresji, czego konsekwencją był ponad milion zesłanych i dziesiątki tysięcy zamordowanych Polaków oraz utracenie znacznej części terytorium.

Patriotyzm i pamięć

W rocznicę tego wydarzenia na nakielskim Rynku pod pomnikiem Wdzięczności Wojsku Polskiemu delegacja funkcjonariuszy Służby Więziennej, na czele z Zastępcą Dyrektora Zakładu Karnego w Potulicach, kpt. Piotrem Kobusem oddała hołd uczestnikom wydarzeń z tamtych lat.

Szacunek do wydarzeń historycznych

Naszym obowiązkiem jest kultywowanie pamięci kart historii i szanowanie takich wartości jak wolność, bohaterstwo i odwaga.

Materiał:  ppor. Justyna Sejdowska-Szrajber - Rzecznik Prasowy Dyrektora Zakładu Karnego w Potulicach

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Chrupiący, świeży i pachnący. Dziś Światowy Dzień Chleba

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika#, że przeciętny Polak zjada blisko 40 kg chleba rocznie. Nie wyobrażamy sobie bez niego śniadania, często jemy go do obiadu, a i na kolację sprawdza się równie dobrze. Z okazji Światowego Dnia Chleba (16 października) bierzemy chleb pod lupę i podpowiadamy, jakie pieczywo wybrać oraz jak samodzielnie przygotować świeży, pachnący bochenek we własnym domu.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)