Dziś mamy 11 grudnia 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

25 września 2023

77-latka padła ofiarą oszustwa. Seniorka straciła 34 tys. zł

fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

W dalszym ciągu działają oszuści wyłudzający pieniądze metodą #na tzw. "wnuczka” oraz "policjanta". W miniony czwartek ofiarą oszustwa padła 77-letnia mieszkanka Nakła. Kobieta straciła swoje oszczędności.

Do zdarzenia doszło około południa w Nakle. Na telefon stacjonarny 77-letniej mieszkanki miasta zadzwoniła kobieta podająca się za jej znajomą. Rzekoma znajoma poinformowała seniorkę, że spowodowała wypadek i musi wpłacić kaucję, inaczej trafi do więzienia.

Starsza kobieta chcąc pomóc znajomej zebrała z domu całą gotówkę, którą zgodnie z poleceniem zapakowała do reklamówki i o ustalonej wcześniej godzinie przekazała przed domem kobiecie, której wygląd był opisany podczas wcześniejszej rozmowy telefonicznej. Pokrzywdzona zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa po rozmowie z prawdziwą znajomą, do której zadzwoniła dopytując o zakończenie sprawy wypadku. Seniorka straciła 34 tys. złotych.

Policjanci przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności w trakcie rozmów telefonicznych z osobami nieznajomymi. Metoda wyłudzeń "na wnuczka" czy "na policjanta" ciągle stosowana jest przez oszustów. Pamiętajmy również, że Policja nigdy nie prosi nas o pieniądze. Każda telefoniczna próba podjęcia środków finansowych pod pozorem działań policji, bądź innych służb, oznacza oszustwo.

Materiał: asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. oficera prasowego KPP Nakło

Oceń artykuł: 14 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

  • 19 (19)

  Ghk, w dniu 25-09-2023 14:26:48 napisał:

  Nie rozumiem takiego zachowania ….ogladają namiętnie wszystkie wiadomości seriale itp. I nie wiedzą o takich oszustwach no ludzie masakra

  odpowiedz

  • 0 (10)

  Stary człowiek a może, w dniu 25-09-2023 15:06:47 napisał:

  Działania profilaktyczne ze strony funkcjonariuszy KPP są pożądane i oczekiwane przez seniorów.Uważam,że większą aktywność powinny wykazywać panie policjantki z zespołu Komunikacji Społecznej i organizować z seniorami prelekcje na różnych spotkaniach i w ramach własnych działań które mogą za zgodą Komendanta organizować.Skoro w Przedszkolach,Szkołach organizuje się z młodzieżą pogawędki praktycznie co tydzień-nie rozumiem dlaczego pomija się seniorów.Korzyści będą obopólne i wymierne.

  odpowiedz

  • 0 (18)

  Adrian, w dniu 25-09-2023 16:05:38 napisał:

  Jakby tvp nie oglądali to by wiedzieli jak postąpić

  odpowiedz

  • -6 (16)

  Równoznaczne, w dniu 25-09-2023 16:46:50 napisał:

  Głupi Ci seniorzy czy wyborcy PiSu?

  odpowiedz

  • -3 (9)

  Banda CHUI, w dniu 25-09-2023 19:36:15 napisał:

  Smród nieziemski bo Cukrownia znowu wylewa ścieżki do rzeki. W nocy płynie podwójnie

  odpowiedz

  • -4 (6)

  PISPO jedno zło, w dniu 25-09-2023 20:01:32 napisał:

  ściema, banki od największego bankstera Morawieckiego począwszy chcą się dobrać do naszych oszczędności!!! Ze skarpety jeszcze nam nie wyciągną ale jak wpłacisz do banku to zrobią wszystko żeby to zagrabić po śmierci seniora!

  odpowiedz

  • 2 (4)

  do Banda CHui, w dniu 26-09-2023 06:26:02 napisał:

  to zgłoś tam gdzie trzeba i jeśli potwierdzą to zapłacą karę , a jeśli nie to powinni tobie doj--bać za niesłuszne oskarżenia i wypisywanie bzdur --wszystko w temacie bohaterze szczurek w ukryciu

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Fotokalendarze A3
35PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
0

Sprawdzono zabawki dźwiękowe. Czy wszystkie są bezpieczne?

Sprawdziliśmy bezpieczeństwo 50 zabawek dźwiękowych oraz #41 interaktywnych dla dzieci do lat 3 – m.in. poziom wydawanego dźwięku, małe części, właściwości mechaniczne i fizyczne, oznakowanie.

(czytaj więcej)
0

Kontrola produktów oferowanych luzem. Nieprawidowości w 83 sklepach

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych #(IJHARS) przedstawia wyniki przeprowadzonej w II kwartale 2023 r. planowej kontroli w zakresie jakości handlowej oferowanych luzem: mięs, przetworów mięsnych (kiełbas i wędzonek) oraz serów żółtych.

(czytaj więcej)
0

Programowanie to świetna zabawa. Jak rozpocząć naukę kodowania?

Szukasz mądrej rozrywki na długie jesienne wieczory dla siebie i swoich dzieci? Zacznijcie #programować! Niezależnie od tego, ile macie lat, na naukę kodowania nigdy nie jest ani za wcześnie, ani za późno. Podpowiadamy, jak zacząć.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)