Dziś mamy 28 stycznia 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

01 grudnia 2019

6-latki na zajęciach andrzejkowych. Zaciekawienie wzbudziła wystawa

fot. Niepubliczne Przedszkole Słoneczko w Nakle

fot. Niepubliczne Przedszkole Słoneczko w Nakle

Dnia 29 listopada grupa Promyczków z Niepublicznego Przedszkola Słoneczko #w Nakle udała się do Muzeum Ziemi Krajeńskiej na zajęcia andrzejkowe.

Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, że dawniej w dniu św. Andrzeja wróżyły sobie panny, które bardzo chciały wyjść za mąż, a w dzień świętej Katarzyny wróżyli sobie kawalerowie. W trakcie spotkania zapoznaliśmy się z tradycją ludową wieczoru wróżb, pielęgnowaną od najdawniejszych czasów i przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Uczestnicy poznali dawne wierzenia i przesądy, a także najpopularniejsze wróżby. Dodatkową atrakcją dla dzieci okazała się być wystawa dawnych zabawek z naszego regionu. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć zabawki, jakimi najprawdopodobniej bawili się ich dziadkowie. Wystawa wzbudziła wiele emocji i zaciekawienia ze strony najmłodszych. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za interesującą lekcję.

Materiał: Aleksandra Morszczynin  Niepubliczne Przedszkole Słoneczko w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)